Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Crypto.com’un Finansal Problemi Yok”

Youtube’da düzenlenen oturumda konuşan Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, şirketin bilançosunun güçlü olduğunu söyledi.

14 Kasım 2022 12:35

Güncellenme: 14 Kasım 2022 14:43

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, YouTube’da düzenlenen canlı bir röportajda, “Zorlu bir kripto kışı bekleyin, fakat Crypto.com hiçbir yere gitmiyor” dedi.


Crypto.com’un CRO tokeni, geçtiğimiz hafta boyunca borsanın likidite kriziyle karşı karşıya kalacağına dair endişelerin etkisiyle yaklaşık yüzde 45 düşüş kaydetti.


Nomics’in yayınladığı verilere göre, Cryto.com’un günlük hacmi geçen yılın aynı dönemindeki 4 milyar dolar seviyesinden geçtiğimiz Ekim ayında yaklaşık 284 milyon dolara gerilerken kullanıcılar platformadan yaptıkları para çekme işlemlerini hızlandırıyor.


Marszalek, röportajda, borsanın bilançosunun güçlü olduğunu yinelerken FTX’in kendilerine olan etkisinin ise 10 milyon dolar ile sınırlı olduğunu söyledi.


Marszalek, "FTX'ten 990 milyon dolar kurtardık" derken borsalar arasındaki fon akışlarının işin doğası gereği olduğunu belirtti ve "Crypto.com’a yönelik denetim devam ediyor, ancak biraz zaman alacak. Denetim firmaları kripto hızında çalışmıyor” dedi.


Para çekme işlemlerinin de beklendiği şekilde çalıştığını söyleyen Marszalek, “Para çekme işlemleri beklendiği gibi çalışıyor" diye yineledi ve "Tek duraklama GALA, SRM ve Ray ile ilgiliydi, SRM de zaten FTX ile yakından bağlantılı” ifadelerini kullandı.


Marszalek, CRO’nun FTX, Alameda ve FTT’nin token’ı FTT arasındaki ilişkinin tam tersi olarak hiçbir şekilde kredi teminatı olarak kullanılmadığını da vurguladı ve “Kesinlikle fon topmayacağız” dedi.


Crypto.com’a yönelik piyasa güvensizliğinin bir kısmı, borsanın Gate.io adlı borsadaki bir hesaba bir hata sonucu ether gönderdiği 400 milyon dolarlık işlemle tetiklenmişti ve bu durum Crypto.com’un milyonlarca doları transfer ettiği ikinci sefer olarak kayıtlara geçti. Keza, Ağustos’ta Melbourne’deki bir kadına 10.5 milyon dolar gönderdiklerini yedi ay sonra farketmişlerdi.


Marszalek, Crypto.com’a yönelik eleştiriler için ise “Eylemleri ve sözleriyle yanıldıklarını kanıtlamayı dört gözle bekliyorum. İddialar asılsız” dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk