Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Crypto.com Şampiyonlar Ligi Sponsorluğundan Çekiliyor

495 milyon dolarlık sponsorluğun suya düşmesinin temel nedeni Avrupa’daki düzenlemelerden doğan kaygılar.

1 Eylül 2022 14:19

Güncellenme: 1 Eylül 2022 16:06

SportsBusiness’ın haberine göre kripto para borsası Crypto.com,  UEFA Şampiyonlar Ligi ile el sıkıştığı beş yıllık ve 495 milyon dolar değerindeki sponsorluk anlaşmasından çekiliyor. 


Prensipte tarafların kabul etmiş olduğu bu sponsorluk anlaşmasında Crypto.com Şampiyonlar Ligi ana sponsorluğunu Rusya kökenli enerji şirketi Gazprom’dan devralacaktı. Avrupa’da futbolun çatı kuruluşu olan UEFA, Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında geçtiğimiz Mart ayında Gazprom’un sponsorluk sözleşmesini iptal etmişti. 


SportBusiness’ın verdiği billgiye göre Crypto.com’un söz konusu anlaşmadan çekilmesinin nedeni Birleşik Krallık, Fransa ve İtalya’da karşı karşıya kaldığı düzenleme tablosu ve sahip olduğu lisansların işlem yapma ve faaliyette bulunma konusundaki kapsamı hakkındaki belirsizlikler.


Singapur merkezli kripto para borsası son yıllarda spor reklamları konusunda son derece istekli bir yaklaşım sergilemişti. Şirket Los Angeles’deki Staples Center salonu ile 20 yıllık ve 700 milyon dolarlık bir isim anlaşmasının yanı sıra Formula 1'le de 150 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Ayrıca Hollywood yıldızı Matt Damon’a reklam filmlerinde oynaması için 100 milyon dolar ödemişti. 


O günden bugüne kripto paraların ciddi değer kaybı yaşadı. Bitcoin Kasım ayında 69 bin dolarken bugün 20 bin dolar civarında seyrediyor ve sektör “kripto kışı” olarak bilinen bir dönemden geçiyor.


Crypto.com ve UEFA bu haber için görüşme taleplerimize dönüş yapmadı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk