Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Crypto.com Güney Kore’de Şirket Satın Alarak İki Lisansa da Sahip Oldu

Şirket yapılan satın alımın hacminin ne kadar olduğunu açıklamadı.

8 Ağustos 2022 11:20

Güncellenme: 8 Ağustos 2022 13:58

Dijital varlık borsası Crypto.com Pazartesi günü yaptığı açıklamada Güney Kore menşeli ödeme hizmetleri şirketi PnLink Co.’yu ve sanal varlık borsası OK-BIT co.’yu satın aldığını duyurdu. 


  • Crypto.com bu hamle ile Kore’de finansal işlemler ve sanal varlık yönetimi alanında iki lisansın da sahibi oldu. Bu lisanslar sayesinde Kore’de trade ve finansal işlemler gerçekleştirmek mümkün olacak ve bu hizmetleri yerel oyunculara yönelik genişletme hakkı edinilecek.

  • Crypto.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kriz Marszalek, “Crypto.com için önemli bir pazarda heyecan verici bir adım. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi pazara sunma sürecinde düzenleyici kurumlar ile işbirliği yapma kararlılığımız sürüyor” diyor ve ekliyor: “Özellikle de Güney Kore gibi tüketicilerin dijital paralara büyük ilgi ve adaptasyon gösterdikleri pazarlarda…”

  • Crypto.com yapılan satın almaların hacmi veya düzenlemeler konusunda bir sıkıntı olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmadı.

  • Bu satın alımlar birçok büyük borsanın işten çıkarmalara gittiği ve büyümeye dair planlarını gözden geçirdiği bir dönemde gerçekleştirildi.

  • Crypto.com piyasalardaki çalkantılar sırasında genişlemeye dair birçok adım atmıştı. Şirket İtalya’da ve Yunanistan’da faaliyet göstermek için düzenleyicilerden onay aldı. Bunların yanı sıra Singapur’da lisans aldı ve mart ayında Dubai’de bir ofis açtı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk