Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Crypto.com Brezilya'da Ödeme Kuruluşu Lisansı Aldı

Şirket, Brezilya’da lisanslı ödeme kurumu haline gelen ilk kripto borsası oldu.

16 Aralık 2022 08:51

Güncellenme: 16 Aralık 2022 08:57

Kripto borsası Crypto.com, yaptığı açıklamada, Brezilya Merkez Bankası'ndan Ödeme Kuruluşu Lisansı aldığını duyurdu.


Borsa, bu lisans aracılığı ile Visa kartın 2021'den bu yana kullanılabildiği Brezilya’da, yasal para cüzdanı hizmeti vermeye devam edebilecek.


Crypto.com CEO'su Kris Marszalek konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Özelde Brezilya genelde tüm Latin Amerika pazarı, cüzdan bazlı düşündüğümüzde kripto para birimine yönelik vizyonumuzu takip etmek için oldukça önemli bir bölge” dedi.


Crypto.com’un Latin Amerika genel müdürü ve hukuk başkanı Marcos Jarne ise, "Latin Amerika, kripto paranın benimsenmesinde oldukça önemli bir itici güç ve bölgedeki düzenleyiciler de bunu desteklemede önemli bir role sahipler” ifadelerini kullandı.


Brezilyalı merkezli ödeme şirketi CloudWalk, Kasım ayı içinde, Brezilya Merkez Bankası’ndan Ödeme Kuruluşu Lisansı alan ilk kripto şirketi olmuştu. Crypto.com ise ülkede bu şekilde lisans alan ilk kripto borsası oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk