Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Credit Suisse Hesaplarından 32 Milyon Dolarlık Dijital Varlık Çıktı

İsviçre bankası Credit Suisse, SEC’in yeni kuralına uygun olarak müşterileri için tuttuğu dijital varlıkları raporladı. Tutar 32 milyon dolar olarak açıklanırken varlıklara ilişkin detay verilmedi.

1 Eylül 2022 09:56

Güncellenme: 1 Eylül 2022 10:33

İkinci çeyrek sonu yasal kayıtlarına göre İsviçre’nin dev bankası Credit Suisse, müşterilerine ait milyonlarca doları dijital varlık olarak tutuyor. Bu, geleneksel finansal kurumların kriptoya yönelimini gösteriyor.


Banka, daha önceki iki çeyrekte bu varlıklarını bulundurduğunu belirtmemişti. Öte yandan kayıtta bu dijital varlıkların detayına ilişkin bilgi bulunmuyor.


Bu varlıkların Bitcoin veya Ether gibi kripto paralar değil de tokenize edilmiş kayak merkezi gibi varlıklar olma ihtimali daha fazla. Çünkü konuya ilişkin bilgisi olan bir kişi, Credit Suisse’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) muhasebe kılavuzuna uygun olarak müşterileri için tokenize edilmiş menkul kıymetler tuttuğunu açıkladı.


SEC tarafından yayımlanan ‘SAB 121’ adlı muhasebe rehberine göre, müşterilerinin kripto varlıklarını hesaplarında tutan şirketler bunları bilançolarında göstermek zorunda. Bu rehber Mart ayında kripto varlıkların gözetiminin önemli risklerini vurgulamak amacıyla yayımlanmıştı.


Öte yandan Credit Suisse’nun aynı rehberde geçen kripto varlıkların net bir şekilde belirtilmesi kuralını es geçtiği anlaşılıyor. Çünkü banka, raporda elindeki dijital varlıkların ne olduğunu değil sadece tutarını gösteriyor.


Credit Suisse bu konuda yorum yapmayı reddetti.


Citigroup, BNY Mellon, Goldman Sachs ve State Street gibi diğer bankaların raporlarında ise müşterilerine ait kripto varlık tutulduğu belirtilmedi.


Bunun yanında Coinbase gibi kripto şirketleri de yeni SEC kuralına bağlı olarak kripto risklerini raporlama başladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk