Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Core Scientific Temmuz Ayında Ürettiğinden Daha Fazla Bitcoin Sattı

Madencilik şirketinin elinde hâlâ 1.205 bitcoin var ve maliyetleri karşılamak için satışa devam etmesi bekleniyor.

6 Ağustos 2022 11:04

Güncellenme: 6 Ağustos 2022 14:08

Hashrate bakımından dünyanın en büyük bitcoin madenciliği şirketlerinden biri Core Scientific, Temmuz ayında 1.221 bitcoin ürettiğini, buna karşılık sermaye ve büyüme maliyetlerini karşılamak için 1.975 bitcoin sattığını açıkladı. 


Cuma günü yapılan açıklamaya göre madencilik şirketi bitcoin başına ortalama 22.000 dolardan 44 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Core Scientific bu nakit kaynağı veri merkezi kapasitesini artırmaya yönelik sermaye yatırımları ve 2021’de Bitmain’den sipariş verdiği 100.000 madencilik cihazının ücretini ödeme sürecinde kullanacak.


Core Scientific madencilik cihazları için gümrük ve ulaştırma hariç 10 milyon dolardan daha az bir borcu kaldığını belirtti. Şirketin elinde hâlâ 1.205 bitcoin ve bilançosunda görülen 83 milyon dolarlık nakit kaynağı bulunuyor. 


Şirketin CEO’su Mike Levitt, “Temmuz ayı içerisinde likiditemizi artırmaya, bilançomuzu güçlendirmeye, organizasyonumuzu geliştirmeye ve 2022 hedeflerimize varma yolunda ilerlemeye devam ettik” dedi. 


Şirket 167 milyon dolarlık bir kaynak oluşturmak için Haziran ayında 7.202 bitcoin satmıştı. Bu yıl birçok madencilik şirketi maliyetlerini karşılamak için bitcoin satışına gitti. Riot Blockchain, kısa bir süre önce 175 bitcoin satıp 5,6 milyon dolar elde etmişti.


Core Scientific’in maliyetleri büyümeyi ve likiditeyi yönetme noktasında kendi ürettiği bitcoinlerini satmaya devam etmesi bekleniyor.


Madencilik şirketinde 195.000 madencilik cihazı mevcut ve 19,3 exahash/saniye hashrate ile çalışıyorlar. Bu rakam Kuzey Amerika’nın en büyük kapasitesini ifade ediyor. Core Scientific, kendi üretiminin yanı sıra diğer madencilere de ev sahipliği yapıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Piyasası Düşüşte

9 Mayıs 2024 18:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk