Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Core Scientific İflas Başvurusu Yapacak, Süreç Boyunca Madenciliğe Devam Edecek

Konuya yakın kaynaklardan biri CNBC'ye iflas işlemlerinin operasyonları etkilemeyeceğini belirtti.

21 Aralık 2022 10:26

Güncellenme: 21 Aralık 2022 13:08

CNBC’nin yayınladığı rapora göre, en büyük bitcoin madencilerinden olan Core Scientific (CORZ), Çarşamba günü Teksas'ta iflas başvurusunda bulunmayı planlıyor. Ancak madenci süreç boyunca bitcoin madenciliği yapmayı sürdürecek.


Birçok madencilik şirketi ayı piyasası döneminde mali sıkıntı yaşarken, Core Scientific iflasını açıklayan ilk halka açık şirket oldu. Bitcoin madencisi Greenridge de Salı günü NYDIG ile şirketin şimdilik iflastan kurtulmasını sağlayacak yeni bir yeniden borç yapılandırma anlaşması yaptı.


Çok sayıdaki madencilik faaliyetinin veri merkezlerini işleten Compute North ise Eylül ayında iflas başvurusu yaparken Core Scientific'in rakibi Marathon Digital, hizmet almak için Compute North'a yatırdığı 50 milyon doların yarısından daha azını geri almayı beklediğini açıklamıştı.


Binance Pool, Ekim ayı ortalarında zor durumda bulunan madencilere kurtarma finansmanı sağlayacak 500 milyon dolarlık bir fon başlatmış ve kredileri, şirketler tarafından çıkartılan kripto parayla teminat altına almıştı. Bitmain de 250 milyon dolarlık bir fonu hayata geçirmişti.

 

Core Scientific'in hisseleri 2021 yılına göre yüzde 98 düşerken, rakipleri Riot Blockchain (RIOT) yüzde 83 ve Marathon Digital Holdings (MARA) ise yüzde 88 düşüş kaydetti.


Yatırım bankası B Riley, Core Scientific’i iflastan kurtarabilmek amacıyla 72 milyon dolar değerinde bir finansman planı önermişti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk