Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Core Scientific 75MW’lık Barındırma Anlaşması İmzaladı

Anlaşma yıllık yaklaşık 50 milyon dolar gelir sağlayacak.

27 Temmuz 2022 09:00

Güncellenme: 27 Temmuz 2022 12:04

Hashrate veya bilgi işlem gücü oranıyla en büyük bitcoin madencisi konumundaki Core Scientific, 75 megawatt’lık madencilik teçhizatına ev sahipliği yapmak için ismi açıklanmayan bir tarafla anlaşma imzaladı.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, Core, madencileri barındırmak için gereken ek altyapıyı finanse edecek ön ödemeleri alıyor .


Barındırma, veri merkezlerinin madencilere sağladığı bir hizmet, bu hizmetle müşteriler madencilik donanımlarını depolayabiliyor, altyapıyı kendileri kurmak zorunda olmadan istedikleri dijital varlıkları ödeme karşılığında çıkarabiliyorlar.


Core, ilk çeyrekte toplam gelirinin yüzde 17'sini oluşturan barındırma işinden 33,2 milyon dolar gelir elde etti.


Son zamanlarda, altyapı ve güç kaynağı ile ilgili kesintilerle birlikte sermaye eksikliği nedeniyle kripto madencilerine ev sahipliği yapma talebinde yükselen bir trend yakalandı çünkü çoğunlukla ellerinde çok fazla madencilik teçhizatı bulunduran madenciler açmaza girdiler.


Core, yeni anlaşmaya göre sunucu dağıtımlarının üçüncü çeyrekte başlayacağını ve tahminen olarak bu yıl bitmeden tamamlanacağını açıklarken bu yeni anlaşma Core'un yıl sonuna kadar yaklaşık 325, 000 teçhizat çalıştırmasına neden olacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk