Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

ConsenSys 97 Çalışanı İşten Çıkaracak

ConsenSys’un CEO’su Joe Lubin, bir blog paylaşımında 97 çalışanla yolları ayırmak zorunda olduklarını belirtti.

19 Ocak 2023 10:21

Güncellenme: 19 Ocak 2023 15:35

Ethereum için yazılım geliştiren ConsenSys’un CEO’su Joe Lubin, bir blog paylaşımında 97 çalışanı işten çıkaracaklarını belirtti. Lubin, “Bugün, bazı ConsenSys ekiplerinin zorlu piyasa koşullarına uygun bir şekilde düzenlemek için çok zor bir karar almak zorundayız. Bu karar şirket personelinin yüzde 11’ini oluşturan 97 çalışanı etkileyecek” diye yazdı.Paylaşıma göre işten çıkarılanlar çalıştıkları süreye bağlı olarak cömert kıdem tazminatları alacaklar. Ayrıca, bir yeniden işe yerleştirme ajansından destek alınacak ve sağlık sigortaları uzatılacak.


ConsenSys’ta şu anda 900 çalışan bulunuyor. Şirket böylece ayı piyasası döneminde işten çıkarmalara başvurmak zorunda kalan kripto şirketleri arasına katılıyor. Kripto şirketlerinin Nisan ayından beri toplam 27 bin kişiyi işten çıkardığı tahmin ediliyor.


Lupin, gelinen bu durumla ilgili makroekonomik dalgalanmalar ve belirsizliklerin yanında merkezi kripto şirketlerini de suçladı.


Lupin, “Ekosistemimizdeki merkezi taraflar bu kadar saçma davranmasaydı ve dehşet verici çöküşler yaşanmasaydı, herkes oyuna devam edebilirdi” dedi. Ayrıca, bu süreçte çok fazla insanın zarar gördüğünü ancak eninde sonunda bu yaşananların kripto ekosisteminin çıkarına olacağını aktardı.


Daha Fazla Oku

    ConsenSysişten çıkarma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk