Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Consensus 2023: Marvel Studios Kurucusu Web3’ün Bugününü Marvel’ın İlk Günlerine Benzetti

Marvel Studios’un kurucu başkanı, şirketi 10 yıl önce Disney’e satmasından bu yana ilk kez izleyicilerle buluştu.

30 Nisan 2023 10:23

Güncellenme: 30 Nisan 2023 10:30

Marvel Sinematik Evreni’nin kurucusu David Maisel, tamamen kendi kendine fonlanan ve bağımsız bir Hollywood yapım şirketi olarak kurulan Marvel Studios’un ilk dönemi ile Web3 dünyasının erken döneminin birbirine çok benzediğini vurguladı. 


Maisel’in kısa süre önce hayata geçirdiği Mythos Studios şirketi Ekos Genesis Art Collection koleksiyonunu mintlemişti. Bu proje kapsamında Marvel ve DC camialarında saygın bir yere sahip olan ve kısa süre önce vefat eden Michael Turner ve Peter Steigerwald’dan orijinal eserler yer alıyor. 


Maisel, “Etrafımızda çok fazla gürültü olduğunu düşünüyorum. Hayatımızda çok fazla dikkat dağıtıcı unsur var, her şey karmaşık. Buna bir görsel kimlik ve duygu bazı eklenmeli. Ben sanatın bunu yaptığına inanıyorum” diyor.


Maisel’e göre Web3 ve dijital sanatın keyifli noktalarından biri de paylaşılabilir olması. 


“Bir şeyler görmek için müzelere veya birinin evine gitmenize gerek yok. Bu, sanat dünyasına girmek isteyenleri de cesaretlendiren bir durum. Bu sanat yaklaşımını ve bunun etrafında şekillenen olasılıkları önemsiyorum.” 


Maisel, NFT dünyasının son altı aydır çalkantılı seyretmesine rağmen sanatın sadece fiyattan ibaret olmadığına dair bakış açısının önemli olduğunun altını çiziyor. 


“Neden Web3 ile ilgilendiğim sorusunun cevabı Marvel’ın ilk dönemiyle alakalı. O tutkuyu görmeseydim burada yer almazdım.”


Mythos Sudios’un Eko Genesis Art Collection koleksiyonu 2 Mayıs’ta bir açık artırma ile görücüye çıkacak. 


Daha Fazla Oku

    MarvelkriptonftConsensus 2023

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk