Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Consensus 2022: "Düzenleme İş Birliğini Teşvik Etmeli"

Consensus 2022’de Kripto sektörüne kurumsal, parakende ve topluluk tarafından bakan üç konuşmacı, işbirliği vurgusu yaptı, gelecekteki düzenlemelerin buna odaklanmasını önerdi.

10 Haziran 2022 19:17

Güncellenme: 10 Haziran 2022 20:14

Terra'nın feci şekilde çökmesi, artan yasal incelemeler ve küresel enflasyon sonucunda, kripto piyasaları bir yıldır 1 trilyon doları aşan kayba yol açan ciddi bir ters rüzgarlarla karşı karşıya. Cuma gününün ilk oturumu, Consensus topluluğu içindeki üç farklı ama aynı derecede hayati öneme sahip uzmanın perspektifinden kriptonun geleceğini ve düzenleme tarışmalarını ele aldı.


Selini Capital’in CIO’su Jordi Alexander, Digital Currency Group’un Yatırım ve Büyüme Müdürü Rumi Morales ve Morgan Creek Capital & Morgan Creek Digital’in CIO’su Mark Yusko, CoinDesk’İn İçerik Şefi Michael Casey’nin moderatörlüğünde bir araya geldi. 


Kripto piyasalarının geleceğine odaklanan oturumda öne çıkan bazı notlar şöyle:


  • Kripto piyasasının büyümesi ile daha çok ciddiye alındığını anlatan Mark Yusho, “Bankalar ve geleneksel finans sistemi kriptonun gelişiminden memnun değil, ve buna daha sert karşı çıkacaklar. Ama daha fazla düzenleme iyidir. Düzenleme temel kuralları koyar. Adaptasyonu, kullanımı arttırır” dedi.

  • İşbirliğinin önemine vurgu yapan Jordi Alexander, düzenlemelerle bunun sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Morales, “Bir kutuya para koyuyoruz ve daha sonra herkes o kutudan koyduğundan daha fazla geri almaya çalışıyor. Oyun teorisi bakış açısından, herkes benim için en iyisi ne ise onu yaparım der. Ve bir süre sonra her şey çöker. Kriptoda bu var. Birçok insan sadece bir coini önemsiyorlar. O da en tepeye çıkıyor. Bitcoin’e yatırım yapan ethereum çöksün istiyor.  Bence bu çok üzücü. Bence iş birliği olmalı” dedi.

  • Rumi Morales, Alexander’ın yorumu ile ilgili soruya, “Bu sadece kriptoda böyle değil. İnsan doğası bu. Din de böyle siyaset de. Aftif bir çaba gerekiyor. Kurumsal, parakende ve ekosistem taraflarında bunun hepimiz için olduğunu hatırlamamız gerekiyor. Diğer kurum ve sektörlerde bunu tekrar tekrar gördük” yanıtı verdi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk