Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Compass Mining’in CEO'su ve CFO'su İstifa Etti

Şirket, kurucu ortak ve Baş Teknoloji Sorumlusu Paul Gosker ile Madencilik Baş Sorumlusu Thomas Heller'i geçici eş başkanlar ve CEO'lar olarak atadı.

29 Haziran 2022 11:18

Güncellenme: 29 Haziran 2022 13:19

Şirketin e-postayla yaptığı açıklamaya göre, CEO Whit Gibbs ve Finans Direktörü Jodie Fisher, bitcoin madenciliği barındırma ve aracılık hizmetleri firması Compass Mining'den (CMP) istifa etti. Kararın derhal geçerli olduğu bildirildi. 


Yönetim Kurulu, Teknolojiden Sorumlu Başkan Paul Gosker ve Madencilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Heller'i geçici eş başkanlar ve CEO'lar olarak atadı, bu sırada kalıcı değişimler için de çalışmalar başladı. 


Açıklamada, şunlara yer verildi:


"Pusula Madenciliği madenciliği kolay ve erişilebilir kılmak için oluşturuldu. Şirket, bu hedeften uzaklaştıran çok sayıda aksilik ve hayal kırıklığı yaşandığını kabul ediyor. Bu yeniden yapılanma yoluyla, paydaşlarının ve toplumun iyi niyetini yeniden tamamen kazanmaya ve şirketin her büyüklükteki madenciler için sınıfının en iyisi hizmeti sağlama misyonunu yerine getirmeye odaklandı."


Hasting firması Dynamics Mining, geçen hafta Twitter'da Compass Mining ile olan sözleşmesini, Compass Mining'in 600.000 doların üzerinde faturalandırılmış borcu olduğu gerekçesiyle feshettiğini öne sürmüştü. Dynamics ayrıca, Compass Mining çalışanlarını, makineleri geri almak için Maine'deki tesisine girmeye çalışmakla suçladı. CoinDesk bu iddiaları doğrulayamadı ve Compass Mining iddialar hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı.


Firma 24 Haziran'da, bir gün önceden bildirimde bulunarak Discord kanalını kapattı ve bazı müşteriler, bu hareketin bilgi ve şikayet paylaşmalarını engellemeyi amaçladığını söylemek için Twitter'a gitti. CEO Gibbs (aynı zamanda Gosker'in kurucu ortağı) CoinDesk'e o sırada firmanın müşterileriyle iletişim sorunları yaşadığını ve Discord hamlesinin müşteri hizmetlerinin iş akışını iyileştirmekle ilgili olduğunu söyledi.Eski bir Compass Mining çalışanı CoinDesk'e, "Pek çok şey çok kötü yönetiliyor ve yürütülüyor. Bu da insanlarda karanlık algıların oluşmasına neden oluyor " dedi. Çalışan dava korkusuyla kimliğinin açıklanmasını istemedi.


Geçen yıl boyunca müşteriler Güney Carolina, Nebraska ve Ontario'daki kurulumların gecikmesinden şikayet etti.


Compass Mining, dünya çapında bitcoin madenleri işleten ve web sitesinde perakende müşterilere hashrate satan bir hizmet sağlayıcı. Biden yönetiminin Rus madenci BitRiver'a yaptırımlar getirmesi ile firma bu yılın başlarında yaklaşık 30 milyon dolarlık ekipmana erişimini kaybetmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk