Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinSwitch CEO’su, Aramaların Ardından “İşbirliği İçindeyiz” Dedi

Singhal, ED ile olan ilişkisinin kara para aklamayla ilgili olmadığını açıklamaya çalıştı.

29 Ağustos 2022 09:56

Güncellenme: 29 Ağustos 2022 12:17

Hindistan kripto borsası CoinSwitch Kuber CEO'su Ashish Singhal, yaptığı açıklamada, mali suçlar dairesi tarafından beş bölgede yapılan aramaların ardından İcra Müdürlüğü ile "tamamen işbirliği içindeyiz” dedi.


Arama haberini açıklayan Hindistan İcra Müdürlüğü'nün Bangalore birimi, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "CoinSwitch Kuber'den beklenen işbirliğini alamadığımız için arama yapıldı” ifadelerini kullandı.


Aramalardan iki gün sonra Twitter’dan ileti paylaşan Ashish Singhal, ED ile olan ilişkinin kara para aklamayla veya Hindistan'ın Kara Para Aklamayı Önleme Yasası ile ilgili olmadığını açıklamak istedi. Aramaların, Hindistan'ın Döviz Yönetimi Yasası (FEMA) ile bağlantılı olduğu belirtilirken Singhal, Twitter iletilerinde aramaların neyle ilgili olduğunu söylemedi.


Singhal,Twitter mesajlarında, kripto platformunun durduğu yerle ilgili, "Kriptolar dünyanın çoğu yerinde henüz net olarak sınıflandırılmadı. Şimdi, yasa, kriptonun hâla bir emtia, güvenlik, para birimi ya da yeni bir şey olup olmadığını tartışıyor. CoinSwitch Kuber sorumlu bir kripto oluşturmaya kararlı” ifadelerini kullandı.


Singhal, kriptonun sınıflandırmasını anlayabilmek için belirteç haritalamanın yapıldığı Avustralya'yı ve bazı kripto varlıkların emtia, bazılarının ise menkul kıymetler olarak kabul edilip edilmediğine yönelik tartışmaların sürdüğü Amerika Birleşik Devletleri'ni işaret etti.

Hindistan’da kripto yasası henüz yürürlüğe girmezken, endüstride yaşanan kargaşa daha fazla katı kuralları beraberinde getirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Madencisi Marathon Digital, Birinci Çeyrek Beklentilerini Karşılayamadı

10 Mayıs 2024 12:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk