Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinShares’in Terra’dan Zararı 21,4 Milyon Doları Buldu

Dijital varlık şirketinin CEO’su pozisyonunu likidite etme sürecini “mütevazı bir ders” olarak nitelendiriyor.

31 Mayıs 2022 19:11

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 19:15

Avrupa’nın en büyük dijital varlık şirketi olduğunu iddia eden CoinShares, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Terra’ın UST token’ı yüzünden 17 milyon poundluk (21,4 milyon dolar) “sıra dışı” bir zarar yazdığını belirtti.


  • Şirketin CEO’su Jean-Marie Mognetti bu olayı mütevazı bir ders olarak nitelendirdi ve “Elimizdeki UST’leri likide çevirmek için 17 milyon poundluk  beklenmedik bir zarar yazdık” dedi. 

  • CoinShares’in zararı 2021’in tamamında 1,4 milyar pound’dan 2,4 milyar pounda çıktı. Şirketin gelirleri dört katından daha fazla artıp 80,8 milyon pounda çıkmış olsa da kayıp sürüyor. Bu veriler IFRS muhasebe standardına göre düzenlenen bilançodan alınıyor. 

  • Zarar genelde finansla enstrümanlardan kaynaklanıyor. Jersey merkezli finansal analiz şirketi The Saint Helier, IFRS standartlarında dijital varlıklardan olan gelirlerin gösterilmediğine dikkat çekiyor. 

  • Gelirlerin önemli kısmı borsalar üzerinde işlem gören ürünlerin yönetim komisyonlarından geliyor. Bu ürünler de iştirak şirketler olan XBT provider ve CoinShares Digital Securities tarafından çıkarılıyor.

  • Genel yatırımcıların ilgisinde artış görülse de büyük yatırımcıların XBT ürünlerinden çıktıkları görülüyor ve CoinShares’in açıklamasına göre bu çıkış 341 milyon doları buluyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kısa Vadeli Yatırımcıların Davranışlarını Anlamak, Bitcoin’de Trendin Yönünü Tahmin Etmemize Yardımcı Olabilir mi?

2 Temmuz 2024 17:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk