Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinShares, Napoleon’u Satın Aldı: Artık AB'de Satış Yapabilir

Napoleon Asset Management'ın satın alınması, AMF’nin 28 Haziran'da verdiği onaya tabiydi.

4 Temmuz 2022 14:37

Güncellenme: 4 Temmuz 2022 16:38

Dijital varlık yöneticisi CoinShares (CS), ürün ve hizmetlerini Avrupa Birliği (AB) genelinde sunmasına olanak tanıyan Napoleon Asset Management'ın satın alımını tamamladı.


Paris merkezli Napolyon Varlık Yönetimi, AB genelinde ürün ve hizmetlerin pazarlanması için, Alternatif Yatırım Fonu Yönetimi (AIFM) direktifi kapsamında Fransız düzenleyici Autorité des Marchés Financiers’ın (AMF) lisansına sahip.


AIFM lisansı, fonların kendi yetkilendirmesini içermiyor. Yalnızca AB içinde sınır ötesi pazarlanacak fonların vizesi için gerekli. 


Jersey merkezli CoinShares, geçen yılın sonlarında üst şirket Napolyon Grubunu 13.9 milyon Euro (14,5 milyon $) nakit ve hisse senedi karşılığında satın almak için bir anlaşma imzalamıştı. Ancak Napoleon AM'nin satın alınması, AMF'nin onayına tabiydi. Onay 28 Haziran itibariyle verildi. 


Avrupa'nın en büyük dijital varlık firması olduğunu iddia eden CoinShares, artık borsada işlem gören ürünlerini (ETP'ler) ve diğer yatırım araçlarını sadece Birleşik Krallık’ta değil, AB genelinde sunabilecek. 


Firmanın Mayıs ayında rapor edilen 2022 ilk çeyrek kazançları, bir önceki yıla göre %45 düştüğünü gösterdi. Geçen ay kripto piyasalarında yaşanan keskin düşüş göz önüne alındığında gelirdeki azalma eğilimi daha da kötüleşebilir. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk