Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinFlex, Yüzde 10 Limitli Para Çekme İşlemlerini Yeniden Başlattı

Firma, kısa süre önce “büyük bir müşteriden" 84 milyon doları geri almak için tahkime başvurduktan sonra hala bir çözüm üzerinde çalışıyor.

14 Temmuz 2022 16:11

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 16:16

Fiziksel vadeli işlem kripto borsası CoinFLEX artık müşterilerin kendi flexUSD (FLEXUSD) sabit parası hariç hesap bakiyelerinin yüzde 10'unu çekmelerine izin veriyor.


Kripto şirketi, geçen ay belirli bir kişinin hesabı, piyasa çöküşü sırasında bakiyelerini etkileyen negatif öz sermayeye girdikten sonra para çekme işlemlerini askıya aldı.


CoinFlex'in kurucu ortakları Sudhu Arumugam ve Mark Lamb Perşembe günkü bir blog yazısında, "Bir sonraki duyuruya kadar geri çekilemeyecek olan flexUSD dışında, kullanıcı bakiyelerinin yüzde 10'unu geri çekilebilir hale getireceğiz. Kullanıcı fonlarının kalan yüzde 90'ı ise müşteri hesaplarında kilitli kalacaktır” ifadelerini kullandılar.


CoinFLEX kısa süre önce, daha büyük bir canlanma stratejisinin bir parçası olarak “büyük bir bireysel müşteri” tarafından borçlanılan 84 milyon dolarlık borcu geri alma girişiminde tahkime başvurmuştu. Bireyin önde gelen kripto yatırımcısı Roger Ver olduğu, Ver'in sosyal medyada reddettiği bu iddia CoinFLEX CEO'su Mark Lamb tarafından ortaya çıkartılmıştı.


Firma, envanterinde 7 milyon doların üzerinde değere sahip 26 milyondan fazla FLEX tokeni bulunduğunu açıkladı. İşlemleri sürdürmenin, FLEX'in fiyatında oynaklığa neden olacağını ve bunun da platform kullanıcılarının teminat pozisyonlarını etkileyeceğini belirtti.


Firmanın kurucu ortakları blog yazısında “Bu durumu çözmek için tüm alanlarda çalışmaya devam ediyoruz. Bu, olası daha fazla para çekme ve potansiyel yeni hisse senedi yatırımcılarından CoinFLEX'in satın alınmasına ve aradaki kombinasyonlara kadar uzanan tüm dalları kapsar nitelikte. Önemli alacaklı grubuyla yakın çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandılar.


Şirket, 22 Temmuz'a kadar ek bir güncelleme sunmayı bekliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Boğaları Yine Başarısız Oldu Ama Hâlâ Umut Var

12 Temmuz 2024 11:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk