Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinFLEX Yapılandırma Planını Açıkladı

Borsa, yeni kurtarma token’ları çıkarmayı ve mevduat sahiplerine şirket hissesi ve FLEX Coin vermeyi planlıyor.

22 Temmuz 2022 20:29

Güncellenme: 23 Temmuz 2022 08:09

Fiziksel vadeli işlemler kripto borsası CoinFLEX kendisine para yatıranları tazmin etmek ve finansal durumunu toparlamak yönünde bir plan önerisinde bulundu. Şirket “bir büyük kişiden” 84 milyon dolarlık alacağını tahsil etmenin ve daha geniş anlamda bir ayağa kalkma stratejisi oluşturmanın yollarını arıyor.  


CoinFLEX kendisine 84 milyon dolar borcu olan büyük ölçekli bir kişinin Haziran’daki piyasa koşulları nedeniyle likiditesini yitirmesinden doğan ve hesap dengesini bozan durum nedeniyle çekim işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. CoinFLEX CEO’su Mark Lamb bir süre sonra bu önemli müşterinin tanınan kripto yatırımcısı Roger Ver olduğunu söylemiş Ver de bu iddiayı yalanlamıştı. 


CoinFLEX; Cuma günü yaptığı açıklamayla dört fikir ortaya attı. Şirket, “mevcut varlıklarımız ile bizimle yaptığı sözleşmeye aykırı davranan kişinin neden olduğu borçlar arasındaki farkı çözümlemek” için bu fikirleri oluşturduğunu vurguladı. CoinFLEX’in blog yazısına göre öneriler şunlar:


  • CoinFLEX, mevduat sahiplerine nispi esasa dayanarak Recovery Value USD (rvUSD) token’lar, şirket hissesi ve FLEX Coin verecek.

  • CoinFLEX’in geleceğine ve yeni yapısına mevduat sahipleri karar verecek.

  • Eldeki mevcut kaynaklar dağıtılabilir hale getirilecek.

  • Kilitli kaynaklardan oluşan pazarlar kurgulanacak ve gelecek hafta içinde işleme uygun hale getirilecek.

CoinFLEX’in planı mevduat sahiplerince oylanacak. Henüz hiçbir şey finalize edilmiş değil. Şirket önümüzdeki hafta bir video konferans düzenleyerek sorulara yanıt vermeyi planlıyor. Şirketin kurucu ortakları Sudhu Arumugam ve Mark Lamb gelecek hafta bir YouTube veya podcast yayınına çıkarak platformun geleceği üzerine görüşlerini açıklayacaklar. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Degen Chain İki Günlük Aradan Sonra Tekrar Faaliyete Geçti

15 Mayıs 2024 14:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk