Layer 2

E-Bülten

Şirketler

CoinFLEX, Küçülerek Maliyet Azaltma Yolunu Tercih Etti

"Büyük oranlı küçülmenin" maliyetlerde yaklaşık yüzde 50 ile 60 arasında azalmaya neden olacağı belirtiliyor.

31 Temmuz 2022 09:49

Güncellenme: 31 Temmuz 2022 09:52

Fiziki vadeli işlem kripto borsası CoinFLEX yaptığı açıklamada, maliyetleri düşürmek ve esas işlerine odaklanmak için çeşitli bölümlerden ve farklı bölgelerden fazla sayıda çalışanı işten çıkardığını açıkladı.


İşten çıkartmalar, CoinFlex’in büyük bir müşteri tarafından borçlanılan 84 milyon doların üzerindeki borcu kurtarmaya çalışıldığı bir zamanda, mevduat sahiplerine ödeme yapabilmek için yapılandırma planı açıklanmasının sonrasında geldi.


Kurumdan yapılan açıklamaya göre, kalan çalışanlar çoğunlukla ürün ve teknolojiye odaklanacaklar.


Firmanın kurucu ortaklarından Sudhu Arumugam ve Mark yayınladıkları bir blog yazısında “Verimli çalıştığımızdan emin olmak için maliyetleri kontrol edeceğiz ve durum düzeldikçe konumumuzu ona göre belirleyeceğiz. Amacımız CoinFLEX’i satın almak ya da ortak olmayı düşünen herhangi bir kuruluş için doğru boyutta kalmak” ifadelerini kullandılar. 


CoinFLEX, süreçteki gecikmenin yasal sürelerden ve muhasebe prosedürlerinden kaynaklandığını açıkladı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk