Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CoinCorner, Emirates CEO'su Şeyh Al Maktoum Ortaklığıyla Orta Doğu’ya Açılıyor

CoinCorner, Seed Group’la ortaklık yoluyla bitcoin alım satımı, depolama ve kripto işlemleriyle ilgili yerel işletmelere hizmet verecek.

21 Eylül 2022 13:22

Güncellenme: 21 Eylül 2022 16:10

Man Adası merkezli kripto borsası CoinCorner, Emirates Havayolu CEO'su ve Dubai'nin yönetici ailesinden Şeyh Saeed bin Ahmed Al Maktoum'un özel ofisiyle ortaklık yoluyla Orta Doğu'da genişlemeyi planlıyor.

CoinCorner bu ortaklıkla, bitcoin almak, satmak, göndermek, depolamak amacıyla bir platform oluşturacak ve kripto işlemleri yapmak için yerel işletmelere hizmet sunacak.

Seed Group CEO'su Hisham Al Gurg, gelişmeyle ilgili yaptığı açıklamada “Çok sayıda şirket, bitcoin ve diğer dijital para birimlerini yasal olarak benimsemeye hazırlar” ifadelerini kullandı.

CoinCorner geçtiğimiz yılın başlarında, bitcoin blok zincirinin üzerinde işlemlerin daha hızlı sonuçlandırılmasını sağlayan ikinci bir katman olarak Lightning Network’ü devreye almıştı.

BAE, kurumlara yönelik yardımcı tavrı nedeniyle özellikle Dubai'de kripto firmalarının genişleme için tercih ettiği bölgelerden birisi haline gelirken ülkede bu yıl FTX, Kraken ve OKX Düzenleme Kurumu'ndan lisans alıp yatırımcılara hizmet vermeye başlamıştı.

Dünyanın en büyük kripto borsası konumundaki Binance de çok kısa süre önce Dubai'de müşterilerinin fonlarını yerelde tutmasına, kripto borsası işletmelerine ve ödeme/saklama hizmetleri vermesine imkan tanıyan MVP lisansı aldığını açıklamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Hex Trust, Layer-1 Blok Zinciri Flare'deki İlk Yerel Stabil Parayı Yayınladı

21 Mayıs 2024 13:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk