Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase'in Dördüncü Çeyrek Gelir ve Kârı Beklentileri Aştı, İşlem Hacmi Azaldı

Kripto borsası, dördüncü çeyrek gelirine ilişkin bilgileri paylaştı.

22 Şubat 2023 10:31

Güncellenme: 22 Şubat 2023 10:36

Kripto para borsası Coinbase (COIN), 3. çeyrekteki 590 milyon dolarlık net gelirini 4. çeyrekte yüzde 5 artırarak 605 milyon dolara çıkardığını, analistlerin bu döneme ilişkin tahminlerinin 588 milyon dolar olduğunu bildirdi. FactSet veri analiz şirketine göre borsa, 2,52 dolarlık tahminlerin aksine, söz konusu dönemde hisse başına 2,46 dolar net zarar etti. Bununla birlikte işlem hacmi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 12 azalışla 322 milyon dolara geriledi.


Bitcoin fiyatlarındaki artışın yanı sıra Coinbase hisseleri, yılbaşından bu yana yüzde 78'le ciddi bir yükseliş yakaladı. Ancak son 12 ay göz önüne alındığında, hisseler hala yüzde 67 düşük seyrediyor.


Şirketin odaklandığı abonelik ve hizmet gelirleri, anılan dönemde yüzde 34 artarak 283 milyon dolara ulaştı. Abonelikler ve hizmetlerden elde edilen gelir bu çeyrekte toplam gelirin yaklaşık yüzde 50'sini oluşturdu. Yüzde 50'lik bu miktarın önemli bölümü ise 162,2 milyon dolar faiz geliri sayesinde elde edildi.


Coinbase, hissedarlarına gönderdiği mektupta, kripto piyasalarının geçen yılın son çeyreğine kıyasla kadar birinci çeyrekte şu ana değer kazandığını ve bu büyümenin şirketin Ocak 2023'te 120 milyon dolar işlem geliri elde etmesine yol açtığını bildirdi. Ancak şirket, yatırımcıları, piyasanın, geçen yıl hızla değişebileceğini kanıtlaması nedeniyle bu sonuçları ilerisi için bir gösterge kabul etmemeleri konusunda uyardı.


Şirket ayrıca, önümüzdeki yıl hem ABD hem diğer ülkelerde daha fazla kripto düzenlemesinin hayata geçmesini beklediğini ve bundan da yararlanmayı umduğunu kaydetti. Şirket, Brezilya, İngiltere ve Hindistan gibi bazı ülkelerin kripto alanına yönelik spesifik ve açık bir mevzuata sahip olmak amacıyla yaptıkları hazırlıkların yanı sıra, Avrupa Birliği'nin MiCA çerçevesini sonuçlandırmasını bu ilerlemenin kanıtları olarak gördüğünü vurguladı. ABD'yi kripto düzenlemesinde “tutarsız yaklaşımı” nedeniyle eleştiren Coinbase, bununla birlikte, daha tutarlı ve net bir kripto politikası için çalışmaya devam ettiğini de belirtti.


Coinbase CEO'su Brian Armstrong, şirketin dördüncü çeyrek gelirlerine ilişkin olarak analistlerle yaptığı bilgilendirme toplantısında, “Politika bu yıl en büyük önceliğim” dedi. Adıgeçen, Washington DC'de çok fazla zaman geçirdiğini, "kripto teknolojisinin potansiyeline yönelik çok büyük bir heyecan ve insanlarda bu teknolojinin ABD'de inşa edilmesi için çok fazla istek bulunduğunu” dile getirdi.


Son haftalarda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Kraken'in ABD'deki staking hizmetini durdurması ve BUSD'yi kayıt dışı menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla Paxos'a yaptırım uygulamayı planlaması da dahil, ABD hükümetinin düzenleyici eylemleri Coinbase için belirsizlik yarattı. Çünkü Coinbase, staking hizmeti vermenin yanı sıra, Circle'la birlikte yarattığı stabil coin USDC'nin de sahibi.
Daha Fazla Oku

    Coinbasedördüncü çeyreknet gelir

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk