Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase'in, Celsius, Three Arrows Capital ve Voyager’la İlgili Finansal Riski Yok

Kripto borsası, iflas koruması sürecindeki kripto şirketleri tarafından zarar görmediğini söyledi.

21 Temmuz 2022 07:57

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 12:27

Çarşamba günü Medium’da yayınlanan bir Coinbase blog gönderisindeki açıklamalarda, halka açık kripto para borsası Coinbase’in, kripto kredi kurumu Celsius Network’den, hedge fonu Three Arrows Capital’dan ve Voyager Digital’dan iherhangi bir zarar görmediği belirtildi.  Üç firma da iflas koruması istiyor.


Coinbase Kurumsal başkanı Brett Tejpaul, Prime finans başkanı Matt Boyd ve Kredi ve Piyasa Riski başkanı Caroline, “Bu tür riskli borç verme uygulamalarına girmedik ve bunun yerine temkinli ve bilinçli olarak müşteriye odaklanarak finansman işimizi kurmaya odaklandık” dedi. 


Grup, “Son birkaç hafta içinde kripto kredi ortamında yaşanan şoklar, muhtemelen endüstri için büyük bir kırılma noktası olacak” şeklinde açıklamada bulunurken “Özellikle, buradaki sorunlar tahmin edilebilirdi ve işin doğası gereği kriptoya özgü değil, krediye özel bir durumdu” vurgusu yaptı.


Açıklamanın devamın da ise grup, Coinbase'in Celsius, Three Arrows ve Voyager'a karşı "karşı taraf maruziyetine sahip olmadığını", ancak "Coinbase'in girişim programının Terraform Labs'a maddi olmayan yatırımlar yaptığını" söyledi.


Kripto endüstrisi, bu yıl Terraform Labs algoritmik stabilcoin terraUSD (UST) ve kız kardeşi kripto parası LUNA'nın Mayıs ayında 40 milyar dolarlık çöküşü,İngiliz Virgin Adaları mahkemesinin bu ayın başında Three Arrows Capital'in tasfiyesine karar vermesi ve ardından Voyager’ın yediği darbe ile oldukça şiddetli sarsıldı.


Coinbase, üç şirketten karşı taraf riskinden kaçınmasına rağmen, halka açık kripto borsası, kripto fiyatlarındaki keskin düşüşten hala önemli ölçüde zarar gördü ve hisse senetleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 74 düştü. Mayıs ayında Coinbase, işe alımları azaltacağını ve sonrasında iş tekliflerini iptal ettiğini ve küresel işgücünün de yüzde 18'ini azaltmayı planladığını söyledi


Derecelendirme kuruluşu Moody’s de kârlılık endişeleri üzerine geçen ayın sonlarında Coinbase'in kurumsal borcunu düşürmüştü.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk