Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase’e GöreYatırımcılar Polkadot'u Alternatif Katman 1 Olarak Görüyor

Rapora göre, Polkadot’un DOT tokeninin ethere göre piyasa değeri Kasım ayından bu yana düşüşte.

7 Haziran 2022 15:13

Güncellenme: 7 Haziran 2022 19:01

Coinbase’in 2 Haziran’da yayımladığı rapora göre, Polkadot'un DOT tokeninin artan miktarı son aylarda kilitlenmesine rağmen, eter yüzdesi  olarak piyasa değeri Kasım 2021'in başından beri sürekli düşüş gösteriyor.

DOT, her parachain müzayedesinde daha fazla jeton kilitlendiğinden yada bağlandığından enflasyonist baskılardan yararlanıyor. Parachainler, uyumlu, birlikte çalışabilir bir ekosistem oluşturmak için paralel olarak çalışan bireysel ağları ifade ediyor.

Ancak rapora göre, DOT'un ETH yüzdesi olarak piyasa değeri yüzde 4'e düştü ve bu seviye Polkadot'un ilk ana ağının Mayıs 2020'de devreye girdiği zamana benzer bir seviyeyi yansıtıyor.


David Duong liderliğindeki analistler, yatırımcıların  Polkadot'u ethereum ile rekabet eden alternatif bir katman 1 olarak olarak gördüğü için, sınıflandırma DOT'un toplam piyasa değerindeki düşüşü açıklamada önemli bir neden olarak tanımlanabiliyor.


Coinbase, bu açıdan bakıldığında, DOT'un değerinin, “eşsiz modüler yapısının ve çapraz zincir yeteneklerindeki değerinin aksine”, sahip olduğu kilitli toplam değerle birlikte orantılı olarak görülebileceğini açıkladı.


Raporda ayrıca, “Bu aşamadaki yanlış anlaşılmanın nedeni ise Polkadot'un önemli bir süredir "parachainlerin kendi aralarında veri ve belirteçleri aktarmalarına izin veren çapraz fikir birliği mesajlaşma yeteneklerinden" yoksun olmasıydı, ancak bu kurgu ancak bu yıl 4 Mayıs'ta başlatıldı” ifadelerine yer verildi.

Polkadot, katman 1 uygulamalarının birbirleriyle çalışabilmelerine izin veren, bir nPoS blok zinciri.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Rallisi Kısa Süreli Olabilir

10 Temmuz 2024 20:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk