Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase’den Kripto Dostu Siyasetçileri Ayırt Eden Uygulama

Kripto borsası Coinbase, kullanıcıların ABD'li politikacıların kripto sevgisine puan verebilecekleri bir oylama sistemi geliştirdi.

16 Eylül 2022 12:03

Güncellenme: 17 Eylül 2022 00:07

Coinbase, ABD’li kullanıcılardan yaşadıkları bölgeleri temsil eden politikacıların kripto dostu olup olmadıklarını şirketin alım-satım uygulaması aracılığıyla takip etmelerini sağlamak istiyor.


Şirket, Ağustos ayında içinde bir oylama aracının da olduğu bir politika eğitimi girişimi kurmuştu. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çarşamba günü girişimin şirketin kripto alım satım uygulamasına entegre edileceğini aktaran tweet’ler attı. Entegrasyon tamamlandıktan sonra ABD’li kullanıcılar kongre üyelerinin ‘kripto duyarlılık puan’larını görebilecekler ve uygulamaya kayıt olarak kendileri de oy kullanabilecekler.   


Armstrong, zaman içinde kripto dostu politikacıların kripto topluluklarından bağış talep etmeleirne yardımcı olmak istediklerini belirtti.


Coinbase, bir süredir zaten ABD kongresinde aktif olarak lobi faaliyetlerinde bulunuyordu anca ara seçimlerin yaklaşmasıyla bu faaliyetleri yoğunlaştırdı. Şirket, bir politika hareketi komitesi kurdu ve bu komitenin liderleri oy sandığındaki oranlar hakkında giderek daha çok ses çıkarmaya başladı.


Coinbase Politika Başkanı Faryar Shirzad Ağustos ayında, “Kasım ayında seçeceğimiz liderler aynı zamanda kripto, blok zinciri ve Web3’ün geleceği ile ilgili kararları alacak kişiler” tweet’ini atmıştı.


Ancak Salı günü Bitcoin yanlısı Cumhuriyetçi Bruce Fenton, New Hampshire eyaletini temsil etme şansını yitirdi. Böylece arka arkaya kaybeden kripto dostu adaylara bir yenisi daha eklendi.


Ancak, Milletvekili Ted Budd ve Cumhuriyetçi Tim Ryan’ın şansları hâlâ devam ediyor.


Öte yandan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Coinbase üzerinde kripto varlıkların listelenmesi süreci, stake hizmetleri ve getiri oluşturan ürünlerle ilgili incelemesi devam ediyor. Şirket, yakın zamanda SEC’in kripto varlıkların durumuyla ilgili net bir kılavuz oluşturması talebiyle dilekçe yazmıştı.


SEC Başkanı Gary Gensler ise CoinDesk’e verdiği röportajda kripto firmalarının özel bir kılavuza ihtiyaçları olmadığını, kripto token’ların çoğunun yatırım kontratları olduğunu belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk