Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Tescilli Ticareti Test Etmek İçin 100 Milyon Dolarlık İşlemi Tamamladı

Borsa kendi parasını kullanarak kripto işlemleri yapabilmek için Coinbase Risk Solutions adlı bir grup oluşturuyor.

22 Eylül 2022 17:16

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:13

Perşembe günü Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayınlanan habere göreCoinbase (COIN) bu yılın başlarında tescilli bir şekilde işlemleri yapbilmek için testi olarak 100 milyon dolarlık bir işlemi tamamladı


Haberde, borsanın, firma kendi parasını kullanarak kripto işlemleri yapmak için Coinbase Risk Solutions adlı bir grup oluşturmak için en az dört Wall Street trader’ını işe aldığı belirtildi. Firmanın kendi öz sermayesini kullanarak işlem yapması, firmanın müşterilerinin aksine kendi parasını kullanarak hisse senetleri, tahviller, para birimleri veya emtiaların işlemini yapması demek olurken, Coinbase yöneticileri geçtiğimiz Aralık ayında kongrede firmanın kendi öz sermayesini kullanarak işlem yapmadığını söylemişti. Ancak 2022 boyunca dijital varlıkların fiyatının aşağı yönlü bir harekkette olması ve bu süreçte COIN stoğunun azalmasıyla Coinbase, kar için yeni yollar yaratmak adına platformunda işlem yapmaya yönelmiş olabilir.


Coinbase sözcüsü, Risk Solution grubunun müşteri odaklı kripto işlemlerini kolaylaştırmak için kurulduğunu ve çıkar çatışması azaltmak adına politikaların takip edildiğini dile getirdi.


Borsa, CoinDesk’in açıklama yapma talebine hemen geri dönüş sağlamadı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tether, Algorand ve EOS'ta USDT Basmayı Durduracak

25 Haziran 2024 10:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk