Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Oylama Sonucunu Bekliyor

MakerDAO’dan Coinbase’e 1,6 Milyar dolarlık USDC transfer edilme ihtimali bulunuyor. Oylamanın bitmesine üç gün kaldı.

24 Ekim 2022 10:40

Güncellenme: 25 Ekim 2022 08:28

Oppenheimer’ın analistlerinden Owen Lau, Coinbase Global’in MakerDAO’dan Coinbase Prime’a transfer edilme potansiyeli bulunan 1,6 milyar dolarlık USDC’den ciddi şekilde faydalanabileceğini belirtti.


Coinbase tarafından Eylül ayında sunulan bir iyileştirme teklifi bir miktar USDC’nin nasıl saklama ve ödüller için Coinbase Prime’a taşınabileceğini ortaya koydu. Teklife göre, “Coinbase, MakerDAO’ya bir USDC Ödül Programı sunma konusunda benzersiz bir konuma sahip.”


Şu an için verilen oyların yüzde 81’i bu teklife evet diyor.  Lau, teklifin Maker tarafından büyük ihtimalle kabul edileceğini söylüyor.


Coinbase, Circle ile birlikte en büyük USDC çıkaran şirketlerden biri. Coinbase ve MakerDAO arasındaki transfer, Maker’ın bütçesinden yaklaşık 4 milyar dolarlık USDC’yi kurumsal yatırımcılara dağıtma hedefinin bir parçası. Şirket bunu bilançosunu çeşitlendirmek ve bir miktar gelir elde etmek için yapmak istiyor.


Ekim başında Maker ABD hazinesi ve kurumsal bonolara 500 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.


Lau, Coinbase Prime’a gelecek USDC’nin şirketin varlıklarının artmasını ve farklı benzer başka teklifler de sunabilmesini kolaylaştıracağını belirtiyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Trend Olan Token BTC Değil, PEPE

28 Şubat 2024 16:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk