Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Maliyet Düşürme Çalışmalarına Devam Ediyor

Kripto borsası, maliyetleri düşürmek için yaptıkları en son işten çıkarmaları "izole edilmiş ve hedeflenmiş" olarak nitelendirdi.

11 Kasım 2022 11:59

Güncellenme: 11 Kasım 2022 15:43

Kripto borsası Coinbase Global (COIN), sektörde yaşanan gerilemeyle birlikte çalışan sayısını yeniden değerlendirdi ve 60'tan fazla kişiyi işten çıkardı.


Coinbase’in sözcüsünün CoinDesk'e yaptığı açıklamada şirketin işe alım ekibinde ve kurumsal işe alım biriminde azalmalar meydana geldiğini söyledi. "Bunlar, Coinbase'in mümkün olduğunca verimli çalışmasına yardımcı olmak için izole edilmiş ve hedeflenmiş eylemlerdir." 


Coinbase, bu yılın başlarında çalışan sayısını azaltma kararı aldı çünkü borsa, kripto fiyatları düştükçe önemli ölçüde düşük olan perakende işlem faaliyetinden etkilendi. Coinbase, Haziran ayında maliyet azaltma planının bir parçası olarak yaklaşık 1.100 çalışanını yani işgücünün yüzde 18'ini işten çıkardığını açıkladı.


Coinbase, bu ayın başlarında üçüncü çeyrek için hazırladığı raporunda "Maliyet optimizasyonu ve nakit yönetimine özenle odaklandık" dedi. 


Coinbase'in hisseleri Perşembe günü neredeyse yüzde 11 arttı, fakat genel olarak bugüne kadar yüzde 80 değer kaybetti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk