Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Likit Staking Token’ını Tanıttı

Kirpto para borsası Coinbase likit staking Token’ını tanıttı. Tanıtım Etherum birleşmesinden önce yapıldı.

25 Ağustos 2022 10:32

Güncellenme: 25 Ağustos 2022 10:56

Coinbase, dün attığı bir tweet ile kendi geliştirdiği likit stake token’ını tanıttı. 'Coinbase Wrapped Staked' adlı bu token Ethereum’un Eylül ayında gerçekleşitirmeyi planladığı ‘birleşme’den önce geldi.


Atılan tweet’e göre bu token Ethereum temelli olacak. Birleşmenin ardından Ethereum ağının kendi token’ı olan ether’i stake etmek için kullanılabilecek. Likit staking, bir ağda coin stake eden veya kilitleyen yatırımcıların bundan dolayı standart ödüller dışında ekstra getiri almasını sağlıyor.


Coinbase, bir whitepaper’da likit staking ile ilgili olarak “kilitlenmiş stake edilmiş varlıklar transfer edilebilir token’lara sarılıyor. Bu da stake edilmiş değerlerin ve kazanılan ödüllerin temelini temsil ediyor” diyor. Ortaya çıkan sarılmış token’lar tamamen transfer edilebilir oluyor ve stake edilmiş varlıkları talep edebilmek için yeniden açılabiliyor.


Bu likit token’ın yanında benzer hizmetler sunması beklenen farklı hizmetler de bulunuyor. Lido Finance, 19 Temmuz’da, yakında Layer 2 ağlarında işlemlerin daha hızlı yapılabildiği ve daha az maliyetli olduğu stake edilmiş ether sunacağını açıklamıştı.


Eteherum’un proof of work (PoW) mekanizmasından proof of stake (PoS) mekanizmasına geçeceği birleşmenin Eylül ayının 10’uyla 20’si arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu geçiş, ağdaki enerji tüketimini de büyük ölçüde azaltacak.

Coinbase, birleşmenin ardından pek çok alanda kullanılabilecek olan token’a toplulukların uyum sağlamasını teşvik etmek istiyor. Whitepaper’da “Umuyoruz ki cbETH alım satım işlemleri, merkeziyetsiz finans ve transfer için önemli ölçüde benimsenecek” deniliyor.


Bunun yanında, cbETH yatırımcıları kendi stake edilmiş ether’lerini nakde çevirebilecekler ya da farklı bir cüzdana transfer edebilecekler. Coinbase, eğer tüm likidite koşulları sağlanabilirse likit token’ın alım satım işlemlerinin bugün başlayacağını da belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk