Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Kurucu Ortağı Fred Ehrsam, Düşükten 75 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı

Coinbase, geçtiğimiz hafta beklentilerin altında kalan bir kar açıklamıştı.

23 Mayıs 2022 09:17

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 10:23

Coinbase'in geçtiğimiz hafta beklentileri karşılayamayan kazanç raporunun ardından hisse senedi fiyatı düşerken şirketin kurucu ortağı Fred Ehrsam bir hamlede bulundu ve yaklaşık 75 milyon dolar değerinde bir milyondan fazla Coinbase hissesi satın aldı.

 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yapılan bildirime göre, Ehrsam kurucu ortağı olduğu risk sermayesi şirketi Paradigm aracılığıyla, 13 Mayıs'ta kayıt başına yaklaşık 70 dolar veya yaklaşık 50 dolar ortalama fiyatla 706.000'den fazla Coinbase hissesi satın aldı. Ardından, 17 Mayıs'ta, her biri yaklaşık 65 dolar veya yaklaşık 25 milyon dolar değerinde ortalama fiyatla 385.000 hisse daha satın alarak 75 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın almış oldu.

 

Geçen hafta gerçekleşen alımlar, Coinbase hisselerinin 2022'de yüzde 70'ten fazla değer kaybetmesiyle ve şirketin 13 ay önce halka arzından kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80'den fazla düşüşle geldi. Fred Ehrsam ve ilgili kuruluşlar, daha önce Nisan 2021 halka arzından bu yana tutarlı bir şekilde Coinbase hisse senedi satıcısıydı ve birkaç yüz milyon dolarlık hisseyi boşaltmışlardı.

 

Ehrsam daha önce Coinbase'in kurucu ortağıydı ve şu anda şirketin yönetim kurulunda. O ve Matt Huang, Paradigm'in de kurucuları ve yönetici ortakları konumundalar.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2024 ABD Seçimlerinde Kripto: Cumhuriyetçilerin Yeni Silahı

22 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk