Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Kullanıcılardan USDT'yi USDC'ye Dönüştürmelerini İstiyor

Borsa, kullanıcılarını USDC'ye yönlendirmek için kampanyasında Tether rezervleriyle ilgili soruları ön plana çıkarıyor.

9 Aralık 2022 08:49

Güncellenme: 9 Aralık 2022 09:03

Kripto borsası Coinbase, Circle'ın sahip olduğu USDC'yi destekleyen rezervlerin kalitesini vurguladığı kampanyada "güvenilir bir stabil coin’e” geçmek isteyen kullanıcılar için dönüştürme ücreti almayacağını belirtiyor.


Coinbase, konuyla ilgili olarak bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada, "Son birkaç hafta içinde yaşanan olaylar, bazı stabil coin’ler için test oldu ve bu uçuşun güvenli olduğunu gördük. USD Coin'in güvenilir bir stabil coin olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullanırken bugünden itibaren (Cuma günü) küresel müşterilerin USDT'den USDC'ye dönüştürme ücretlerinden feragat ettiğini de duyurdu.


Coinbase, USDC'nin kurucu ortağı konumunda bulunuyor.


Zincir üstü verilere göre, USDT, Coinbase'de en çok işlem gören üçüncü dijital varlık durumunda bulunuyor ve şu anda 99 sentten işlem görürken borsadaki genel hacmin ise yüzde 5'ini oluşturuyor.


FTX'in iflas açıklamasından günler sonra Tether (USDT), çıpasından kurtulup 93 sent seviyesine kadar düşerken. CoinGecko verilerine göre Binance'teki bazı çiftlerde 99 sentten işlem görmeye devam ediyor.


ABD’de bir yargıç, Eylül ayı sonunda Tether’e, USDT'nin desteklenmesiyle ilgili mali kayıtları hazırlamasını emretmişti. 


Binance, son dönemde müşteri varlıklarını otomatik olarak kendisine ait stabil coin BUSD'ye çevirerek USDC'yi desteklemeyi bırakmıştı.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk