Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Japonya'daki Faaliyetlerini Durdurduğunu Doğruladı

Müşteriler, itibari para ve kripto varlıklarını çekebilmek için 16 Şubat'a kadar süreye sahipler.

18 Ocak 2023 14:28

Güncellenme: 18 Ocak 2023 14:35

Kripto para borsası Coinbase, Japonya'daki faaliyetlerini piyasa koşulları nedeniyle durdurduğunu açıkladı.


Coinbase’in yaptığı açıklamada, müşterilerin borsadaki itibari para ve kripto varlıklarını çekmek için 16 Şubat'a kadar süreleri olduğu belirtilirken fiat para yatırma işlemlerinin ise 20 Ocak'ta durdurulacağı duyuruldu.


Coinbase, 2021 yılı Haziran ayında Finansal Hizmetler Ajansı'na (FSA) kayıt yaptırarak Japon pazarına girmişti. Borsa, geçtiğimiz yıl sonunda Japonya'daki faaliyetlerini durduran borsa Kraken'in açtığı yoldan gidiyor.


FTX'in iflasının ardından, 2022 yılının sonlarında kripto kışı şiddetini daha da artırırken, kripto şirketleri ayakta kalabilmek için iş modellerinde düzenlemelere gidiyor. 


Son dönemde Coinbase, yeniden yapılanma politikası gereği işgücünün yaklaşık yüzde 20'sini (yaklaşık 950 kişi) işten çıkardı. İşgücünü azaltmasının ardından Coinbase'in Japonya'daki operasyonlarını sonlandırdığına dair birkaç rapor yayınlandı.


Diğer borsalar da Coinbase ve Kraken'in Japonya'da yaptığı gibi belirli pazarlardaki operasyonlarını durdurmayı ya da küçültmeyi düşünebilirler.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk