Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, İşgücünü Yaklaşık Yüzde 20 Azaltacak

Şirket, yeniden yapılandırmanın maliyetinin 149 milyon dolar ile 163 milyon dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

11 Ocak 2023 08:44

Güncellenme: 11 Ocak 2023 08:53

Kripto borsası Coinbase, 2023'ün ikinci çeyreğinin sonuna kadar tamamlamayı planladığı yeniden yapılanma politikasının bir parçası olarak, 950 çalışanını işten çıkarmayı planladığını açıkladı.


Bu rakam, şirketin web sitesindeki bilgilere göre, yaklaşık 4.700 çalışanı bulunan Coinbase'in işgücünün yaklaşık yüzde 20'sini oluşturuyor.


Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruda, kripto ekonomiyi sarsmaya devam eden piyasa koşullarına yanıt verdiğini söyledi.


Şirket, yeniden yapılandırmanın maliyetinin, çalışanların işten çıkarılmasıyla ilgili 58 milyon dolar ile 68 milyon dolar arasındaki nakit masraflar da dahil olmak üzere 149 milyon dolar ile 163 milyon dolar arasında olmasını bekliyor.


Geçtiğimiz Haziran ayında, ayı piyasası kripto sektöründe etkisini göstermeye başlayınca Coinbase de bu türbülanstan etkilendi ve o zamanki işgücünün yüzde 18'ini oluşturan 1.100 kişiyi işten çıkartırken FTX’in çöküşünün ardından da 60 kişiyi işten çıkarmıştı.


Coinbase CEO’su Brian Armstrong, CNBC'ye  yaptığı açıklamada, “Her türlü koşulda başarılı olabilmek için giderlerimizde kısıtlama yapmamız gerektiği ortaya çıktı ve bunu personel azaltmadan yapmanın yolu yoktu “ dedi.


Borsa, ayrıca, başarılı olma şansı daha düşük olan birkaç projeyi de kapatacağını açıkladı.


CoinDesk, medya raporları ve basın bültenlerindeki veriler ışığında, 2022 yılı Nisan ayından bu yana kripto endüstrisinde yaklaşık 27.000 kişinin işini kaybettiğini tahmin ediyor.
Daha Fazla Oku

    Coinbasekripto borsasıpersonelişten çıkarma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk