Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Hisseleri, CME Spot Bitcoin Haberinin Ardından Yüzde 9 Düştü

Hisse senedi, dün kripto hisse senetleri arasında en kötü performans gösteren ikinci hisse oldu.

17 Mayıs 2024 10:13

Güncellenme: 17 Mayıs 2024 10:16

Coinbase'in hisseleri, Financial Times'ın Chicago Ticaret Borsası'nın (CME) müşterilerin yoğun ilgisi nedeniyle yakında spot bitcoin ticareti sunabileceğini bildirmesinin ardından yaklaşık %8 düşerek 202,49 dolara geriledi.


Kripto para birimleri gün içinde yükselişteydi. Piyasa değerine göre en büyük 20 dijital token’ı izleyen CoinDesk 20 Endeksi, son 24 saatte %0,91 arttı. Bitcoin (BTC), çarşamba günkü enflasyon raporunun ardından kâr etmeye devam ediyor. COIN, kripto fiyatlarının yılın başından bu yana değer kazanmasıyla birlikte yıl başından bu yana %29 oranında yükseldi.


Bir asırdan fazla geçmişe sahip olan Chicago merkezli CME, dünyanın en büyük vadeli işlem borsası ve finansal bir güç merkezidir. Coinbase, uzun süredir ABD'deki en güvenilir kripto borsası olsa da, CME devreye girerse bu durum değişebilir.


CME, ABD düzenleyicileri tarafından "sistemik olarak önemli bir finansal piyasa aracı" olarak tanımlanıyor ve bu da epey sıkı bir denetime tabi olduğu anlamına geliyor. Birçok yatırımcı, bu tanımın hükümetin mali sıkıntı oluşması durumunda CME'nin sorun yaşamasına izin vermeyeceğini ima ettiğini varsayıyor.


CME, halihazırda ABD'deki açık pozisyona göre en büyük bitcoin vadeli işlem borsası.


Borsa, Financial Times'a verdiği röportajda düzenlenmiş bir pazarda bitcoin ticareti yapmak isteyen trader’larla toplantılar düzenlediğini bildirdi.


Yakın zamanda piyasaya sürülen spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler), yatırımcılara token’a yatırım yapmanın güvenli bir yolunu sundu ve 500'den fazla kurum, yalnızca ilk üç ayda bu avantajdan faydalandı.


Daha Fazla Oku

    kripto borsasıCoinbasecmecoinhisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk