Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, BUSD Ticaretini Durdurdu

Coinbase CEO'su Brian Armstrong bir süre önce kararın likidite endişeleri nedeniyle alındığını söylemişti.

14 Mart 2023 08:25

Güncellenme: 14 Mart 2023 08:35

Twitter’da paylaşılan mesajda, kripto para borsası Coinbase’in, Binance USD (BUSD) stabil coin ticaretini resmi olarak askıya aldığı belirtildi.


Coinbase, Şubat ayında CEO Brian Armstrong'un borsaya dair likidite endişelerini gerekçe göstermesinin ardından BUSD'yi listeden çıkarma konusunda istekli olduğunu açıklamıştı.


Borsanın bu kararı, BUSD ihraççısı Paxos'un, New York Finansal Hizmetler Departmanı ve Federal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun BUSD basımını durdurma kararının sonrasında gerçekleşti.


Coinbase’den yapılan açıklamada ise, BUSD sahibi kullanıcıların varlıklarını diledikleri zaman çekebilecekleri belirtildi.


Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Mart ayının başında Binance USD'nin (BUSD) ticaretini askıya almaya karar verdiklerini, şirketin BUSD'nin likiditesiyle ilgili endişeleri olduğunu söylemişti.


Kripto borsası daha önce, BUSD'yi alım-satımdan, kendi iç izleme ve inceleme süreçlerinin sonunda artık standartları karşılamadığı için kaldırdıklarını paylaşmış ancak herhangi bir ek bilgi vermemişti.


Armstrong Bloomberg TV'de bu kararla ilgili daha ayrıntılı bir açıklama yapmış, Armstrong, “Bunun nedeni, BUSD'nin ihraççısı Paxos'dan BUSD mint etmeyi durdurmasının istenmesiydi. Müşterilerimiz için likidite sorunları konusunda endişelendik.” demişti.


New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) geçtiğimiz günlerde, Binance'la ilişkisine dair çözülmemiş sorunlar nedeniyle Paxos'a Binance markalı BUSD'yi mint etmeyi durdurma talimatı vermişti. SEC'in ayrıca BUSD'yi kayıt dışı menkul kıymet olarak sattığı gerekçesiyle Paxos'u dava etmeyi planladığı da bildirilmişti.  

Daha Fazla Oku

    CoinbaseBUSDBinance USDBrian Armstrong

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk