Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Brezilya Reali'yle Kripto Alımı Başlattı

Borsanın Brezilya'daki kullanıcıları, kripto parayı daha önce yalnızca kredi kartıyla satın alabiliyorlardı.

22 Mart 2023 09:30

Güncellenme: 22 Mart 2023 12:23

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase (COIN), Brezilya hükümetinin ödeme sistemi Pix'e entegre olduğunu ve Brezilya realiyle kripto alımlarına izin vermeye başladığını duyurdu.


140 milyondan fazla kişinin kullandığı Pix'le gerçekleştirilen bu bağlantı, Brezilyalı uçtan uca ödeme işlemcisi Ebanx'la yapılan bir ortaklıkla sağlandı. Müşteriler yerel para birimiyle, alımın yanı sıra çekim de yapabilecek.


Coinbase ayrıca, uygulamasının tamamen Portekizce olarak kullanılabileceğini ve müşterilere 24 saat destek verildiğini de açıkladı. 


Coinbase 2021'de Brezilya'da bir teknoloji merkezi açmış ve 40'tan fazla tam zamanlı mühendisi işe alıp ardından bir ülke direktörü tayin etmişti. Ancak şimdiye kadar, Brezilya'daki Coinbase kullanıcıları yalnızca kredi kartıyla kripto sahibi olabiliyorlardı.


Coinbase uluslararası işlerden sorumlu başkan yardımcısı Nana Murugesan yaptığı açıklamada, “Brezilya, Coinbase'in uluslararası genişleme stratejisi için önemli bir pazar. Bölgedeki muazzam potansiyeli ve büyüme fırsatlarını bildiğimiz için, Brezilya pazarının ihtiyaçlarına uygun ürünlere yatırım yapmaya ve bunları geliştirmeye kararlıyız.” dedi.


Pix'e son aylarda katılan küresel kripto oyuncuları arasında kripto türev borsası Bitget ve cüzdan hizmeti sağlayıcısı MetaMask de yer alıyor. 


Daha Fazla Oku

    Coinbasebrezilya realikriptopix

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk