Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Ayı Piyasası Nedeniyle Tasarruf Tedbirlerine Başvuruyor

Maliyet kısıntılarına ve tasarruf tedbirlerine gideceğini açıklayan arasına Coinbase de katıldı.

3 Haziran 2022 07:06

Güncellenme: 3 Haziran 2022 09:26

Coinbase’in insan kaynakları üst yöneticisi L.J. Brock’un yaptığı paylaşıma göre şirket, “Yeni ve hâlihazırda boş pozisyonlara yönelik işe alımları ve işe başlamayanların işe girişlerini durdurmuştu. Bu kararımızı bir süre daha devam ettiriyoruz” diyor.


Bu karar “mevcut piyasa koşulları ve süregelen önceliklere göre alındığı” belirtiliyor.


Tasarruf tedbirleri arasında iş teklifini kabul eden ancak işe başlamayan bazı adayların tekliflerinin iptal edilmesi de söz konusu. Ayrıca iki haftadır süregelen işe alımları durdurma kararı da makro ortamın elverişli olduğu bir döneme kadar devam ettirilecek.


Bu işe alımı durdurma yaklaşımı geçen ay açıklanan planın devamı niteliğinde. Bu alanda en son kararlardan biri de Gemini’ın iş gücünden yüzde 10 kesintiye gitmesi yani yaklaşık 100 kişiyi işten çıkarmasıydı.


Kripto borsaları piyasada yaşanan sıkıntıyı yakından hissediyor. Latin Amerika’nın önde gelen borsalarından Bitdo, geçtiğimiz haftalarda 80 kişiyi işten çıkarmıştı. Arjantin’deki Beubit ekibinin yarısını gönderirken Ortadoğu merkezli borsa Rain ise “onlarca” kişinin işine son vereceğini belirtmişti.


Coinbase’de Brock, “Hızlı adapte olmak ve hızla harekete geçmek bu makro ortamda yolumuzu çizebilmek ve daha da güçlenerek buradan çıkmak için elzem. Daha sağlıklı ve inovasyonu destekler şekilde hareket etmemiz işin buna gerek var” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Zack Seward

Zack Seward, CoinDesk'in baş editör yardımcısı. 2018'de CoinDesk'e katılmadan önce, ABD Doğu Sahili'ndeki yerel teknoloji topluluklarına odaklanan bir ağ olan Technical.ly'nin baş editörüydü. Daha önce Seward, Philadelphia'da WHYY ve Rochester, New York'ta WXXI olmak üzere bir çift NPR üye istasyonunda iş ve teknoloji haberleri yaptı. Seward aslen San Francisco'lu ve Chicago Üniversitesi'ne gitti. Columbia'nın Gazetecilik Yüksek Okulu'na katılmadan önce Washington'daki PBS NewsHour'da çalıştı. CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde BTC, ETH, UNI, ATOM ve birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk