Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Avustralya'nın Otonom Emeklilik Fonlarını Hedef Alacak

"Müşterilerimize iyi bir hizmet verebilmek için bir teklif üzerinde çalışıyoruz."

16 Mayıs 2024 11:15

Güncellenme: 16 Mayıs 2024 12:04

Kripto borsası Coinbase’in Asya-Pasifik Genel Müdürü John O'Loghlen, Bloomberg röportajında özellikle Avustralya'nın otonom emeklilik sektörünü hedeflen bir hizmet geliştirdiklerini söyledi.


Kriptonun emeklilik sektörü ve emeklilerle ilişkisi pek de yeni bir olay değil. Avustralya'daki otonom fonlar, Mart 2019'dan bu yana giderek daha fazla kripto tutuyor. Avustralya Vergi Dairesi'nin güncel verilerine göre, kriptoya yaklaşık 1 milyar Avustralya Doları (664 milyon ABD Doları) tahsis edildi. Bu rakam Aralık 2019'da yalnızca 131,5 milyon dolardı (197 milyon AU). Ancak haber platformu Reuters'ın Mart 2023'te bildirdiği üzere, kripto para birimlerine para yatırmak için otonom emeklilik fonlarını kullanan binlerce Avustralyalı milyonlarca dolar kaybetti.


O'Loghlen, Bloomberg'e verdiği röportajda, "Otonom fonlar yalnızca tek bir tahsis yapabilir" dedi. “Biz de müşterilere iyi bir hizmet vermek için bir teklif üzerinde çalışıyoruz. Bizimle ticaret yaptıktan sonra bizimle devam etmelerini sağlamak istiyoruz."


Coinbase, CoinDesk'in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Otonom emeklilik sektörünün kriptoya olan ilgisi, kripto sektörünün ABD'deki spot ETF onaylarının ardından kazandığı son ivme ve Avustralya hükümetinin de bu yıl benzer onaylar verme olasılığından kaynaklanıyor olabilir.


Daha Fazla Oku

    Coinbasekripto borsasıemeklilikAvustralya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk