Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ClearToken, Kurumsal Yatırımcılardan 10 Milyon Dolar Topladı

Platform, düzenleyici onaya tabi olarak bu yıl Birleşik Krallık'ta ön uzlaşma hizmetlerine başlamayı planlıyor.

13 Mart 2024 15:12

Güncellenme: 13 Mart 2024 22:41

Kripto kliring platformu ClearToken, kurumsal yatırımcılardan 10 milyon doların üzerinde tohum yatırımı aldığını açıkladı.


Yatırım, Nomura'nın dijital varlık iştiraki Laser Digital gibi firmalardan, Flow Traders ve GSR gibi likidite sağlayıcılarından ve LMAX Digital ve Zodia Custody gibi dijital varlık şirketleri tarafından yapıldı.


Kliring platformları her satıcıya alıcı, her alıcıya da satıcı olarak hareket ederek karşı taraf riskini azaltır.


Şirketin teknik inceleme dokümanında şu ifadeler yer alıyor: "Kliring platformları, birden fazla ticaret noktasına bağlı olduklarında daha iyi hizmet sağlıyor. Yatay modeller, katılımcıların birden fazla yerde işlem yapmalarını sağlıyor, takas ve mutabakat faaliyetlerini tek bir yerde düzene sokmak için mekanizmalar sağlayarak operasyonel ve maliyet avantajları sunuyor. Bunun yanı sıra birden fazla likidite havuzuna erişimi teşvik ediyor."


Birleşik Krallık'ta faaliyet gösterirken tamamen düzenlenmiş olmayı hedefleyen ClearToken, İngiltere Merkez Bankası ile tanınma sürecini başlatmış durumda. Şirket, bu yıl ön mutabakat hizmetleri sunmayı, önümüzdeki 12-18 ay içinde de merkezi karşı taraf (CCP) hizmetleri sunmayı planlıyor.


Platformun CEO’su Benjamin Santos-Stephens, yaptığı açıklamada "Yatırımcılarımız, Birleşik Krallık hükümetinin dijital varlıkları tanımaya ve düzenlemeye yönelik ilerici yasama programının, Birleşik Krallık'ı ilk dijital varlık kliring platformuna ev sahipliği yapmak için ideal bir yargı alanı olduğunu düşünüyor" dedi.


Daha Fazla Oku

    kliringbirleşik krallıkcleartoken

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk