Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

CleanSpark, Yıl Sonu Hashrate Yönlendirmesini Arttırıyor ve 2023 Görünümünü Belirliyor

Madenci, kısmen daha önce açıklanan enerji varlıklarını satma kararının etkisiyle mali çeyrek için 29.3 milyon dolarlık bir zarara uğradı.

10 Ağustos 2022 10:06

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 13:16

Mali üçüncü çeyrek sonuçlarını bildiren CleanSpark, tamamen bitcoin madenciliğine odaklanmak için enerji işletme varlıklarını satacağını söyledi.

 

CleanSpark, 2014 yılında evlere ve işletmelere enerji ürünleri sağlayarak başladı. Şirket web sitesine göre, 2020 yılında bitcoin madenciliğine girdi. CEO Zach Bradford Salı günkü kazanç konferans görüşmesi sırasında, gelirlerinin yüzde 90'ından fazlası bitcoin madenciliğinden gelidiğini söyledi.

 

Firma, mali yılının üçüncü çeyreği için, kısmen durdurulacak enerji işinin yeniden sınıflandırılmasından kaynaklanan 29.3 milyon dolarlık bir net zarar bildirdi ve bu da 10.6 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü ücretiyle sonuçlandı.

 

Madencinin düzeltilmiş EBITDA’sı (FAVÖK), bir önceki çeyrekte 22.5 milyon dolar iken, çeyrek için 15.2 milyon dolar oldu.

 

FactSet verilerine göre, 31 milyon dolarlık gelir, 34.5 milyon dolarlık analist tahminlerini kaçırdı. Bir önceki çeyrekte 22.5 milyon ABD dolarından 15.2 milyon dolarlık düzeltilmiş EBITDA’ya düştü.

 

CleanSpark, nakit toplamak için tutarlı bir madenci bitcoin satıcısı olduğu için diğer bazı bitcoin madencilerinden farklıdır. Böylece bu mevcut ayı piyasasına daha az borçla girdi ve satın alma modunda oldu. En son anlaşma Salı günü erken saatlerde açıklandı - ABD'nin Georgia eyaletinde 25.1 milyon dolarlık aktif 36 megawatt (MW) bitcoin madeninin yanı sıra şu anda sahada çalışan 3,400 madencilik rig’leri satın alındı.

 

Şirket, 2022 yıl sonu için hashrate rehberliğini 5 exahash/saniyeye (EH/s) yükseltti ve 22.4 EH/sn'ye ulaşması beklenen 2023 sonu için görünüm yayınladı.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk