Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Citi’ye Göre Metaverse İle İlişkili Ekonomi 13 Trilyon Dolar Olabilir

Bankanın analistleri, dijital dünyanın büyümesinden yararlanabilecek erken yatırım fırsatlarını belirledi.

7 Haziran 2022 20:51

Güncellenme: 8 Haziran 2022 10:26

Metaverse henüz emekleme dönemini yaşayabilir, ancak Citi'nin yayımladığı raporu göre 13 trilyon dolarlık bir gelir fırsatını temsil edebilir durumda ve sadece önemli teknoloji oyuncuları değil, aynı zamanda kripto para birimleri üzerinde de büyük bir etkisi olabilir.


Teorik olarak bakıldığında, rapor, meta veri deposunun toplam adreslenebilir pazarının (TAM), rahatı kaçırılan fiziksel dünya etkinliklerine internetle ilgili tüm gelirleri de ekleyerek hesaplanması gerektiğini vurguladı.


Citi, beş önemli bileşende erken yatırım fırsatlarını belirledi: 


1) İnsanları ve temaları birbirine bağlayan işletim sistemleri; 

2) Ekonomik sistemleri ve dijital varlıkların sahipliğini merkezden uzağa taşıyan blok zinciri; 3) Doğal kullanıcı arayüzleri, daha fazla kullanıcı katılımı için ses kontrolü ve hareketler; 4) Genişletilmiş gerçeklik (XR) kulaklıkları; 5) Bulut ağ altyapısı.


Yine rapora göre mevcut duruma fayda sağlamaya hazır uzun hisse senetleri listesi arasında Meta (FB), Apple (APPL), Nvidia (NVDA) ve Intel (INTC) gibi olağan şüpheliler ve Verizon (VZ), T-Mobile ( TMUS) ve AT&T (T) var.


Bunun yanında, banka, metaverse’i hala geliştirmenin erken aşamasında olduğundan, yaygın bir şekilde kullanılmadan önce üstesinden gelinmesi gereken teknoloji, düzenleme, mahremiyet ve kriptoda çok sayıda risk ve zorluk olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 62,5 Doların Altında, Altcoin'ler Kazançları Sıfırlıyor

16 Nisan 2024 22:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk