Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Citigroup Dijital Varlıklar Bölümünü Yeni İşe Alımlarla Güçlendirdi

Wall Street, kripto piyasalarındaki düşüşe rağmen dijital varlıklar rolleri için istihdama devam ediyor.

17 Ağustos 2022 10:57

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 13:58

Citigroup (C), dijital değerler ekibine iki kişiyi daha kattı. Bu hamle, Wall Street devinin kripto paralarla bağlarını derinleştirdiğini gösteren en yeni örnek.


Ryan Rugg ve David Cunningham Cirigroup Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret (TTS) iş kolunda çalışmaya başladılar.


Yapılan açıklamaya göre TTS bölümünde global dijital varlıklar lideri olarak görevlendirilen Rugg, daha önce IBM’de hem partner hem de Amerika bölgesi Blockchain takımının lideriydi. Rugg, New York’ta, Citi’nin global iştirakler & inovasyon lideri Carol Grunberg’a bağlı olarak çalışacak.


Citi’nin TTS bölümünden bir sözcü, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “Ryan, TTS’i dijital varlıklar yolculuğumuzun bir sonraki aşamasına taşıyacak. Bu, Citi’nin dijital varlıklar alanında lider olması için kritik bir adım. Müşterilerimizin bugünün dijital dünyasında başarılı olmaları için çalışıyoruz” dedi.


Öte yandan Cunningham ise TTS bölümünde dijital varlıklar stratejik ortaklık geliştirme direktörü olarak görev yapacak. İşleri Dublin’den yürütecek olan Cunningham, daha önce regülasyon teknolojileri şirketi LexTego’da ticaretten sorumlu yönetici (CCO) ve kripto borsası Coinmama’nın lideriydi. Cunningham, TTS global stratejik ortaklık lideri Kunal Bist’e bağlı çalışacak.


Wall Street, piyasalardaki düşüşe rağmen dijital varlıklar tarafında büyümeye devam ediyor. Dev bankalarla birlikte daha küçük şirketler de kurum müşterilere yönelik kripto tekliflerini geliştiriyor.


Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock (BLK), yakın zamanda halka açık kripto borsası Coinbase (COIN) ile kriptoyu doğrudan kurumsal yatırımcılara sunabilmek için bir anlaşma yaptı. Yatırım bankası Cowen (COWN) ise geçtiğimiz baharda kurumsal şirketlere yönelik ticari yürütme ve muhafaza çözümleri sunan dijital varlık bölümünü kurmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk