Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Citibank: Kripto Piyasasındaki Oynaklık Kullanıcı Kabulünü Etkiliyor

Banka, UST'nin çöküşünün ardından stabilcoin'lere ilişkin endişelerin dijital varlık fiyatlarındaki düşüşleri daha da kötüleştirdiğini söyledi.

8 Haziran 2022 17:24

Güncellenme: 8 Haziran 2022 17:25

Citibank, Salı günü yayımladığı bir raporda, kripto para birimlerinin özellikle en üst seviyelerinin altında olduğunu ve terra USD’nin çöküşünün ardından stabilcoin’lerle ilgili artan endişelerin en büyük stabilcoin tether'den çıkışlara yol açtığını belirtti.

Raporda, bu endişelerin büyük olasılıkla kripto pazarlarındaki düşüşleri artırdığı vurgulandı.


Banka, Luna çöküşü sırasında ticaret hacimlerinin ve aktif adreslerin arttığını ve bunun da kullanıcı kabullenmesini işaret ettiğini, ancak sözkonusu artışların o zamandan beri daha düşük eski seviyelere döndüğünü belirterek, "Volatilite kullanıcı benimsemesini etkiledi" ifadelerini kullandı. 


Citi Bank raporda, “Geçici kanıtlar, ticaret hacimlerinde ve vadeli işlem pozisyonlarında bir azalma olduğunu gösteriyor, ancak yatırımcının alana olan ilgisinde toptan düşüş anlamına gelmiyor. Luna'nın çöküşünün ardından USDT'den çıkışlarla ilgili endişeler vardı, ancak bu endişeler o zamandan beri yavaşladı. Bazı akışlar daha “şeffaf ve merkezi” USD Coin stabilcoinine giderken, diğerleri piyasadan tamamen çıktı” vurgusunu yaptı.


Morgan Stanley de Salı günü yayımladığı bir raporda, kripto piyasalarındaki zayıflığın, bir dolarlık stablecoin'in başarısızlığının ve DeFi'deki kaldıracın azalmasının “niceliksel sıkılaştırmanın kripto eşdeğeri” ile bittiğini belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk