Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Citibank, Dijital Varlık Saklama için Metaco'yu Seçti

Saklama platformu entegrasyonu, Menkul Kıymetler Hizmetleri ile birlikte başlangıçta tokenize edilmiş menkul kıymetlere odaklanacak.

22 Haziran 2022 12:02

Güncellenme: 22 Haziran 2022 15:02

Citibank , bankaya ait dijital varlıkları saklama yeteneklerini geliştirmek için İsviçreli kripto para saklama şirketi Metaco'yu tercih etti.

Şirketlerin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, 27 trilyon dolarlık varlığı saklayan Citi, Metaco'nun harmonize kripto saklama platformunu tamamen entegre etmeyi planlıyor.

Duyuru, bankanın e-posta aracılığıyla belirttiği bir banka temsilcisi olan Citi'nin Menkul Kıymetler Hizmetleri ekibiyle ilgili ve bu durum şu an için odaklanılacak alanın blok zinciri kullanılarak taşınan tokenize edilmiş menkul kıymetler olacağı anlamını taşıyor.

Goldman Sachs ve JPMorgan gibi Citi de bitcoin vadeli işlemlere yönelik hizmet veriyor ve geçtiğimiz Kasım ayında kurumsal müşterilerine yönelik dijital varlık bölümünü güçlendirmek için 100 kişilik yeni istihdam planını açıklamıştı. 

Citi Menkul Kıymet Hizmetleri Global Başkanı Okan Pekin yaptığı açıklamada, “ Yerel dijital varlıklarla birlikte geleneksel yatırım varlıklarının artan dijitalleşmesine tanık oluyoruz. Müşterilerimiz için giderek daha ilgi duyulan hale gelen dijital varlık sınıflarını desteklemek için yenilikler yapıyor ve yeni yetenekler geliştiriyoruz" dedi.

Metaco, İspanyol BBVA ve GazpromBank  dahil olmak üzere bir çok banka için kripto saklama hizmeti veriyor. İsviçreli teknoloji firması, dünya bankalarının çoğu için favori durumdaki altyapı sağlayıcısı IBM’in dijital varlık bölümü ile de çalışıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Geri Dönüyor

9 Temmuz 2024 15:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk