Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Citi, Düşen Piyasa Koşullarının Ortasında Kripto Destekli Konut Kredisini İşaret Ediyor

Citigroup, kripto destekli konut kredisinin yükselişi ve dijital mülk alımlarının finansmanı hakkında bir yatırımcı notu yayınladı.

29 Haziran 2022 16:55

Güncellenme: 29 Haziran 2022 17:10

Bankacılık devi Citigroup (C), kripto para birimleri tarafından desteklenen konut kredileri ve kripto pazarlarındaki geri çekilmenin ortasında metaverse'deki dijital gayrimenkulün yükselişi hakkında bir dizi yorum yaptı.

 

Citi, 'PropTech: Sürtünmesiz Bir Konut Piyasasına Doğru?' adlı bir araştırma makalesinde,

"Son zamanlarda, yeni bir kripto destekli konut kredisi ürünü basit bir motivasyonla öne çıktı ve kripto yatırımcılarının yatırım kazançlarını vergi olayına maruz kalmadan krediyi güvence altına alarak kullanarak izin veriyor" diye yazdı.

 

Makalenin devamında, kripto yatırımcılarının bir kredi verilmeden önce en azından bir mülkün maliyetini karşılayan kripto varlıklarını nasıl teminat altına alabileceklerini açıklanıyor.

 

Citi, "Kripto para biriminin değeri düşerse, borçlu marj çağrılarına tabi olabilir ve nihayetinde teminat değeri mülk değerinin yüzde 35'i gibi belirli bir seviyenin altına düşerse kripto para birimi tasfiye edilebilir" dedi.

 

Figure Technologies, mart ayında borçluların teminatın yüzde 100'ünün ödenmesinin gerekli olduğu bir dizi kripto destekli konut kredisi ürününü açıkladı.

 

Bundan dört ay önce, kripto borç verme platformu Ledn, bitcoin destekli bir konut kredisi ürünü yaratma planlarıyla 540 milyon dolarlık bir değerlemeyle 70 milyon dolar topladı.

 

Citi ayrıca, konut kredilerine benzer finansmanın metaverse ortamında da geliştirilebileceğini ayrıca Sandbox LAND'ın potansiyel alıcılarının, halihazırda sahip olunan LAND'ı teminat olarak kullanarak üçüncü taraflar aracılığıyla kredi alabileceklerini açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Mt. Gox Geri Ödemeleri BTC Piyasasını Zora Sokuyor

24 Haziran 2024 17:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk