Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Circle Ödemelerde Polygon’un USDC’sini Destekleyecek

Orijinal USDC bu hamleyle birlikte sekiz blok zinciri ağına yayılmış olacak.

7 Haziran 2022 21:02

Güncellenme: 8 Haziran 2022 12:50

USDC stabil coin’inin yaratıcısı Circle ödemeler ve hazine işlemleri platformunda Polygon USDC’yi de destekleyeceğini açıkladı. 


Bu hamle sayesinde Circle üzerinde geliştirme yapan geliştiriciler fiat paradan Polygon USDC’ye akışları otomatize edebilecekler. Ayrıca farklı blok zinciri ağlarında orijinal USDC ile değişim yapmak mümkün olacak


Polygon USDC, USDC’nin köprülenmiş bir versiyonu. 


Polygon USDC’nin sisteme alınması bir stabil con’in köprülenmiş versiyonunun platformda desteklenmesine dair ilk örnek.


Circle CEO’su Jeremy Allaire, “Polygon, hızlı ve uygun maliyetli bir yapıda olan oturmuş ve likit bir ekosistem üzerinde geliştirme yapmak isteyen şirketler ve geliştiriciler için cazip bir alternatif. Polygon USDC’yi Circle hesapları ve Circle API’ları üzerinden desteklemek USDC’nin önde gelen blok zincirler arasında kullanılabilirliğini artırmayı ve internet üzerinde dijital para birimlerinin yayılımını destekleyen bir adım. 


Açıklamaya göre Circle’ın USDC’sinin dolaşımdaki hacmi 54 milyar dolar.


Circle, mayıs ayında yaptığı açıklamada ABD Merkez Bankası’nın dijital dolar çıkarmaktan vazgeçmesini, eğer aksi yönde karar alırsa bunun özel sektörün çabalarını etkisiz kılacağını belirtmişti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Vitalik Buterin, Ethereum'un Güçlü ve Zayıf Yönleri Hakkında Konuştu

10 Temmuz 2024 22:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk