Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Chipotle Artık ABD’de Kripto Para Birimi Ödemelerini Kabul Ediyor

Restoran zinciri Chipotle, müşterilerin BTC, ETH ve SOL dahil olmak üzere 98 farklı dijital para birimiyle ödeme yapmasına olanak tanıyor.

3 Haziran 2022 14:51

Güncellenme: 3 Haziran 2022 15:46

ABD merkezli Meksika restoranı Chipotle Mexican Grill (CMG), dijital ödeme platformu Flexa aracılığıyla kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başladı.


Müşteriler, ABD'deki herhangi bir Chipotle restoranında Flexa'yı kullanarak burritolar ve diğer Tex-Mex lezzetleri için kripto par5a birimleri ile ödeme yapabilecek. Flexa platformu, bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Solana (SOL) dahil 98 dijital para birimini destekleyecek. Müşterilerin, mağaza içi satın alımlarda Flexa'yı kullanarak dijital varlıkları depolayan Gemini veya SPEDN uygulamaları ile ödeme yapabilecek.


Chipotle, yeni ödeme seçeneklerini kutlamak için alışverişlerini Flexa özellikli bir uygulamada herhangi bir dijital para birimiyle yapan müşterilere %10 indirim sağlayacak.


Bu, Chipotle'ın dijital para birimine yönelik ilk girişimi değil. Geçen yıl da Chipotle, Ulusal Burrito Günü'nü kutlamak için 100.000 dolarlık ücretsiz burrito ve 100.000 dolarlık bitcoin vereceğini duyurmuştu. Bu yıl, Chipotle, aynı platformda Burrito Builder oyununun lansmanına eşlik etmek için Roblox'ta (RBLX) kendi deneyime dayalı para birimi Burrito Bucks'ı piyasaya sürdü. Oyuncular, kampanya kapsamındaki Chipotle restoranlarında Burrito Bucks'ı ücretsiz bir giriş koduyla değiştirebiliyor.


Chipotle, böylece kripto para ödeme ve promosyonlarını deneyen, büyüyen fast-food restoranları listesine katıldı.


Mart ayında Shake Shack (SHAK), müşterilerin Block'un (SQ) Cash App banka kartı Cash Card ile yapılan herhangi bir Shake Shack satın alımında satın alımlarının yüzde 15'ini bitcoin şeklinde geri dağıtacaklarını duyurmuştu.


Yaklaşık bir yıl önce, sandviç dükkanı Quiznos, Denver'daki seçili satış noktalarında bitcoin ödemelerini kabul etmek için bir pilot program başlatmış, bu kapsamda Bakkt App ile ortaklık kurmuştu.


Flexa kurucu ortağı Trevor Filter, dijital para birimleri ile ödeme seçeneklerinin genişlemesinin hem müşterilere hem de şirketlere fayda sağladığını söylüyor. Filter yeni girişi,mleri ile ilgili CoinDesk'e şunları söyledi: 


"Chipotle, kullanmak istedikleri yeni ödeme yöntemleri aracılığıyla müşterilere ulaşmaktan fayda sağlıyor. Aynı zamanda, Chipotle müşterileri zaten sevdikleri restoranlarda daha fazla ödeme esnekliğinden, daha hızlı ödemeden ve daha sorunsuz bir deneyimden yararlanıyor."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk