Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Chainlink’in Staking İşlemlerine 51 Milyon Dolarla Start Verildi

Salı günü başlayan staking işlemlerinde yarım saatte 7 milyon adet LINK token kilitlendi

7 Aralık 2022 17:41

Güncellenme: 7 Aralık 2022 17:52

Akıllı kontratlarda kullanılan blokzincirler için fiyat akışları ve diğer verileri sağlayan şirket Chainlink, kendine ait token LINK’in staking işlemlerini Salı günü duyurmuştu. Şirketin sözcüsüne göre, duyurudan yarım saat sonra 51 milyon dolar değerindeki 7 milyon token stake edildi.


Şu anda beta versiyonunda bulunan staking havuzu en başta 25 milyon dolar LINK’le sınırlandırılmıştı. Bu, ilk yarım saatte staking kapasitesinin yüzde 28’inin dolduğu anlamına geliyor. Protokol, stake yapan token sahiplerine LINK cinsinden yılda yüzde 4,75’lik ödül ödüyor.


Şirket, ABD çalışma saatleri dışında yapılan taleplere yanıt vermezken, stake edilecek miktarın 75 milyon dolara kadar çıkartmayı planladıklarını söylüyor. Şu anda 500 milyon LINK token dolaşım halinde bulunuyor.


Genel erişime 8 Aralık’ta sunulan program kapsamında protokolün performansını sürdürmek ve daha güvenli kılmak adına yatırımcılara ödül dağıtılıyor.

CoinDesk’e konuşan Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov “Staking, sistemi büyütmeye yarayan ödüller yaratarak systemin kendisini ölçeklendirmeye yarıyor” diye konuşuyor.


Stake işlemi yapan kullanıcılar LINK ödüllerine ulaşmak ya da token’larının kilitlerini kaldırmak için protokolün yeni versiyonunun yayımlanmasını beklemek zorunda. Şirketi blog postunda bu sürenin 9 ila 12 ay sürmesinin beklendiği belirtiliyor.


Bu yazı kaleme alınırken bir LINK 6,89’dan işlem görüyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokraside Güven İnşa Etmek: Blockchain ve Güvenli Oylama

2 Haziran 2023 16:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk