Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Chainlink’in İlk Staking İşlemine Yoğun İlgi

Veri şirketi Chainlink’in ilk staking havuzu 170 milyon dolar değerinde LINK token’ı çekti.

9 Aralık 2022 11:47

Güncellenme: 9 Aralık 2022 12:34

Blokzincirler için fiyat akışları ve diğer verileri sağlayan Chainlik ilk defa staking (kripto paraların belli bir süre için cüzdanda kilitli tutulması) işlemi başlattı ve iki günde 170 milyon dolar değerinde 24,27 milyon adet token stake edildi.


Bu staking işlemleri projenin ether kripto parası için fiyat akışının niteliğini korumak için yapıldı. Bu sistem kapsamında katılımcılar ve node operatörleri, Chainlink’in LINK tolen’larını yıllık yüzde 4,75’ik ödül karşılığında ellerinde tutma garantisi verdiler.  


Chainlink ekibi, dün attığı bir tweet’te topluluk havuzunun 22,5 milyon adetlik LINK token limitinin yüzde 100 dolduğunu belirtti. Topluluğun payı dolsa da node operatörleri LINK token’larını stake edebildiler. Çünkü staking havuzunun kapasitesi 25 milyon LINK olarak belirlenmişti.Chainlink’in bir blog paylaşımına göre stake yapan kişiler veri akışının korunmasını ve özellikle veri akşının düzgün çalışmaması halinde uyarı yapacak merkeziyetsiz değişim sistemine katıldıkları için ödüllendirilecekler.


Yatırımcıların içinde bulunulan kripto kışına rağmen staking işlemlerine yatırım yapması, dijital projelere olan ilginin değişmediğini gösteriyor.


LINK’in fiyatına bakıldığında ise 2022 yılında yüzde 65 değer kaybettiği görülüyor. Geçen haftaki değer kaybı ise yüzde 10.


Piyasada yoplam 508 milyon adet LINK bulunuyor. Yani stake edilen kısım toplam LINK tokenlarının yüzde 4,8’ini oluşturuyor.


Şirket, bir sonraki stake işlemlerini önümüzdeki 9 ila 12 ay içinde yapmayı planlıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sage D. Young

Sage D. Young, CoinDesk'te bir teknoloji protokolü muhabiridir. Solarpunk Hareketi'ni önemsiyor. Ekonomi ve Felsefe alanlarında Veri Bilimi alanında çift ana dal yapmış olan Claremont McKenna Koleji'nden yeni mezun oldu. ETH, LINK, AAVE, PEOPLE, OS ve HTR'nin yanı sıra birkaç NFT'nin sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Düzenlemeler Öncesinde Ankara’da Fikir Alışverişi

20 Şubat 2024 23:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk