Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Chainalysis, Bu Yıl Çapraz Zincirli Köprü Hacklerinden 2 Milyar Dolar Çalındığını Tahmin Ediyor

Bu hafta hackerlar 190 milyon dolar değerinde kripto çalmak için Nomad köprüsündeki bir güvenlik açığını kullandılar.

4 Ağustos 2022 15:42

Güncellenme: 4 Ağustos 2022 16:09

Blockchain analitik şirketi Chainalysis, sadece bu yıl zincirler arası köprülerden 2 milyar dolar değerinde kripto para çalındığını düşünüyor ve bu da bu haftaki 190 milyon dolarlık Nomad köprüsü açığı da buna dahil.

 

  • Zincirler arası köprülerin güvenlik açıklarını değerlendiren bir raporda Chainalysis, bu tür bir hack'in bu yıl çalınan tüm kripto fonlarının % 69'unu oluşturduğunu tahmin ediyor.

 

  • Zincirler arası köprüler, blockchainleri arasında tokenları göndermek için kullanılır ve kripto topluluğu tarafından kullanılan bir yoldur. Chainalysis, çapraz zincirli köprülerin altında yatan teknolojinin hala başlangıç aşamasında olduğunu ve birçok yeni modelin test edildiğini ve saldırıya açık bıraktığını söyledi.

 

  • Bu yıl gerçekleşen 13 zincirler arası saldırının en dikkat çekeni Ronin Köprüsüydü ve protokolün Kuzey Koreli hack grubu Lazarus tarafından hedef alındıktan sonra ether (ETH) ve USDC'de 625 milyon dolar kaybı görüldü.

 

  • Bu hafta hackerlar, varlıkları Moonbeam ve Evmos'tan Ethereum'a aktarmak için kullanılan popüler bir köprü olan Nomad'daki bir güvenlik açığından yararlandı.

 

  • Raporda, "Köprüler çekici bir hedeftir, çünkü genellikle alıcı blockchaindeki "köprülenmiş" varlıkları destekleyen merkezi bir fon depolama noktasına sahiptirler" denildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Jack Dorsey'nin Kurduğu Block, Bir Bitcoin Madencilik Sistemi İnşa Ediyor

24 Nisan 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk