Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“CFTC, Binance'i ABD Operasyonlarını Durdurmaya Zorlayabilir”

Raporda, Binance’in, nakit ineği durumundaki uluslararası işini korumaya çalışacağının altı çizildi.

28 Mart 2023 11:33

Güncellenme: 28 Mart 2023 12:56

Bernstein, yayımladığı raporunda, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu'nun (CFTC), kripto borsası Binance'i, potansiyel bir anlaşma kapsamında ABD'deki faaliyetlerini durdurmaya zorlayabileceğini belirtti.


Bernstein’ın raporu, CFTC’nin Binance’e ve kurucusu Changpeng Zhao'ya düzenleyici ihlalleri nedeniyle dava açmasının ardından yayımlandı.


CFTC, Binance'i vadeli işlem teklifleri, belirlenmiş sözleşme piyasası ya da takas işlemleri için kaydolmama, müşterini tanı (KYC) ve müşterini tanıma (KYC), kara para aklamanın önlenmesi (AML) gibi süreçleri ihlal etmekle suçlayarak dava açtı.


Binance.US, Binance’in genel iş hacminin küçük bir parçası durumunda ve borsanın küresel operasyonlarının yüzde 5'inden daha azını oluşturuyor.


Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, yaşananlarla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, kripto para ticaretinin küresel bir endüstri haline geldiği dikkate alındığında, Binance, nakit ineği konumunda olan ve Avrupa, Afrika ile Avustralya’da lisans almaya çalıştığı uluslararası işini korumaya çalışacağını belirttiler.


Komisyoncu, Binance.ABD operasyonları önemli olmadığı için bu son yaptırımın "genel kripto pazarları için önemli" olmadığını ve "düzenleyici anlatı" ABD, Hong Kong ve Çin akışlarını bekleyecek. Hong Kong perakende kripto pazarının 1 Haziran'dan itibaren açılması bekleniyor.Bernstein, ayrıca, ABD'de düzenleyiciler herhangi bir değişiklik yapana kadar Hong Kong ve Çin’deki olumlu düzenlemelerin, ABD pazarlarının neden olduğu olumsuz gidişatı dengelemesini beklemeye devam ettiğinin de altını çizdi.


Daha Fazla Oku

    CFTCBinanceBinance.usdava

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: VanEck'in Bitcoin ETF Hacimleri Yükselişte

21 Şubat 2024 18:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk