Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius’un Yıl Sonunu Görmesi için Gerekli 70 Milyon Dolar Bulundu

İflas sürecinden geçen kripto şirketi Celsius Network, şirketin bulduğu 70 milyon dolarlık taze fonun 2022’nin sonuna dek gerekli faaliyet giderlerini karşılayabileceğini belirtti.

3 Eylül 2022 08:37

Güncellenme: 3 Eylül 2022 13:14

Şirketin hukuk danışmanı Kirkland & Ellis tarafından geçtiğimiz Perşembe günü mahkemeye sunulan bir belgeye göre Celsius “bazı borçların kapanmasıyla birlikte yaklaşık 70 milyon dolarlık bir kaynak” edinecek.


Kirkland & Ellis’ten bir avukat mahkeme sırasında bu fonların yanlışlıkla stabil coin gibi değerlendirildiğini ve bu nedenle faaliyetlerin finanse edilmesinde kullanılamadığını açıkladı. Celsius'un nakit akış tablosunun güncellenmiş hali (Kirkland&Ellis)


Bu ilave kaynak, Celsius’ın likidite sıkıntısını azaltmak ve nakit problemine kalıcı çözüm bulma çabasındaki şirketin faaliyet ve yeniden yapılanma maliyetlerini karşılama konusunda zaman kazanmasını sağlayacak bir gelişme. Şirketin henüz kâra geçemeyen madencilik işlerinin maliyeti getirisinin çok daha ötesinde.


Celsius’ın verdiği bilgiye göre söz konusu paranın çoğu 7 Eylül gibi serbest kalacak. Bu durumda kullanılabilir kaynak miktarı Kasım sonu gibi 42 milyon dolara çıkacak. Nakit akışı örüntülerine bakıldığında bu kaynağın şirketi ancak bu yılın sonuna kadar idare etmesi söz konusu olabilir.


Şirket daha önce nakdinin Ekim ayında tükeneceğini öngörüyordu. Daha sonra yaptığı açıklamada ise 61 milyon dolara yakın bir kaynağın geri ödeme süresinin geldiğini ve muhtemelen yıl sonuna kadar idare edilebileceğini işaret etmişti. Son tahminlerde ise bunun biraz daha üstünde, 70 milyon dolar civarında bir taze kaynaktan bahsediliyor.


Celsius kripto sektöründe çok ciddi iflas riski ile karşı karşıya olan şirketlerden biri. Şirket Temmuz ayı içerisinde iflas koruma başvurusunda bulundu ve açığının 2,8 milyar dolar olduğu ortaya çıktı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk